تاریخ انتشارسه شنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۸
رئیس‌جمهور اوکراین مدعی حمله روسیه به نیروگاه هسته‌ای این کشور و تهدید هسته‌ای مسکو شد.
ادعای زلنسکی: جهان در خطر تهدید هسته‌ای روسیه است
به گزارش خبر24،«ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور روسیه، در پیامی در کانال تلگرامی خود با تکرار ادعای شرکت انرژی «انرگتوم» مبنی بر حمله نیروهای روسی به  نیروگاه هسته‌ای «پیودنوکراینسک» در منطقه «میکولایف جنوبی» اوکراین مدعی «تهدید هسته‌ای روسیه در سطح جهانی» شد.

به گزارش نیویورک پست، زلنسکی در این پیام ادعا کرد: «روسیه باز هم می‌خواست حمله کند، آنها فراموش کردند که نیروگاه هسته‌ای چیست. روسیه تمام جهان را به خطر می‌اندازد. قبل از اینکه خیلی دیر شود باید جلوی آن را بگیریم.» تاکنون روسیه به این ادعاهای اوکراین پاسخی نداده است.

اوکراین در حالی مدعی حمله روسیه به نیروگاه هسته‌ای و تهدید جهانی این کشور است که به تازگی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای دولتی کی‌یف در تلاش برای ایجاد یک فاجعه جهانی در اطراف نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا به این نیروگاه حمله کرده‌اند.

در آن زمان گفته شد در ۲۴ ساعت اوکراین دو حمله توپخانه‌ای به این نیروگاه هسته‌ای انجام داده است. این حملات یکی به شهرکی در حومه نیروگاه و دیگری در مجاورت تاسیسات نیروگاه که از ماه مارس تحت کنترل روسیه است انجام شده است. روسیه می‌گوید در مجموع ۱۵ گلوله توپخانه‌ای از منطقه نیکوپول در منطقه دنیروپتروفسک شلیک شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران
24-news.ir/vdccsmqsm2bqxo8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز