تاریخ انتشارسه شنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۸
با ادامه کمک تسلیحاتی غرب به اوکراین، اسلوونی اعلام کرد که ۲۸ فروند تانک در اختیار نیروهای مسلح اوکراینی قرار می‌دهد.
ارسال تانک‌های نظامی اسلوونی به اوکراین
به گزارش خبر24، به رغم هشدارهای مسکو به واشنگتن و متحدانش درباره تداوم حمایت‌های همه‌جانبه از کی‌یف، دولت اسلوونی از ارسال تانک‌های نظامی به اوکراین خبر داد.

منابع رسانه‌ای از «لیوبلیانا» پایتخت اسلوونی خبر دادند، دولت این کشور ۲۸ فروند تانک «تی-۵۵» به ارتش اوکراین خواهد داد.

طبق بیانیه دولت اسلوونی، «در راستای همدردی با مردم اوکراین» نخست‌وزیر این کشور و اولاف شولتز صدراعظم آلمان توافق کردند که در ازای ارسال ۲۸ تانک به اوکراین، اسلوونی ۴۰ فروند تجهیزات ترابری نظامی از آلمان دریافت خواهد کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی «تاس»، رابرت گولوب نخست‌وزیر اسلوونی و اولاف شولز، صدراعظم آلمان با هم گفت‌وگوی تلفنی داشتند.

به نظر برخی روزنامه‌های محلی در اسلوونی، وزیر دفاع این کشور گزارش دادند که اسلوونی پیشتر ۳۵ ماشین جنگی پیاده نظام به اوکراین داده است.

کشورهای غربی به رهبری آمریکا و انگلیس، از زمان آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین حمایت‌های همه جانبه مالی، سیاسی، تسلیحاتی و اطلاعاتی از کی‌یف را در دستور کار قرار داده‌اند.

«دیمیتری پولیانسکی» معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل پیش از این درباره تامین سلاح از سوی غرب به اوکراین هشدار داد. این مقام ارشد مسکو روز یکشنبه تاکید کرده بود، تامین موشک‌های دوربرد و سیستم‌های راکتی توسط غرب به اوکراین، آنها را شریک جنایت ارتش اوکراین علیه غیرنظامیان می‌کند

منبع: فارس
24-news.ir/vdcc1mqsp2bqxo8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز