تاریخ انتشاريکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰
نخست وزیر عراق در سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت کشورش در تلاش برای یافتن راه حل‌های پایدار برای بحران‌های منطقه‌ای است.
تآکید الکاظمی به حل کشمکش های سیاسی عراق!
به گزارش خبر24، مصطفی الکاظمی  جمعه شب در سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که کشورش در تلاش برای یافتن راه حل‌های پایدار برای بحران‌های منطقه‌ای است.

به گزارش السومریه نیوز ، نخست وزیر عراق گفت: عراق کشوری تاریخی است که ریشه‌های عمیقی در حافظه بشریت دارد، اما چالش‌های بسیار و سختی به ویژه در سطح کشمکش‌های سیاسی داخلی برای این کشور وجود دارد.

الکاظمی در ادامه با اشاره به اینکه عراقی‌ها با وجود شرایط سخت با روحیه و امید با تروریسم مبارزه و آن را شکست آن دادند، تصریح کرد: مردم ما فداکاری‌های بزرگی برای آزادسازی سرزمین‌های خود از چنگ گروهک های تروریستی داعش انجام دادند.

وی با تشکر از آیت الله سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان عراق به خاطر حمایت ایشان از روند دموکراسی در عراق، گفت: نیروهای سیاسی در عراق نتوانستند بر سر تشکیل دولت توافق کنند و همین مساله باعث ایجاد بن بست سیاسی شده است.

نخست وزیر عراق افزود: دولت من خواستار گفت وگوی جدی و شفاف برای همه نیروهای سیاسی و احزاب مختلف در مورد راه‌های خروج از بحران شده است. برخی به خاطر اختلافات شخصی با من آرزوی شکست دولت در همه عرصه ها را دارند، من از همه طرف ها می خواهم که اختلافاتشان با من را خارج از چارچوب منافع ملت عراق حل و فصل کنند.

الکاظمی تاکید کرد: عراق به دنبال نزدیک‌تر کردن دیدگاه‌ها و تلاش برای یافتن راه‌حل‌های صلح‌آمیز پایدار برای بحران‌های منطقه‌ای و اختلافات بین کشورهای منطقه است.

نخست وزیر عراق با بیان اینکه عراق در نزدیک کردن دیدگاه ها میان ایران و عربستان موفق عمل کرده است، عنوان کرد: ما در راستای کمک به ثبات منطقه از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل از روز سه‌شنبه به مدت یک هفته در منهتن نیویورک مقر این نهاد بین المللی آغاز شد.

مجمع عمومی امسال سازمان ملل با حضور سران و رهبران جهان برای نخستین بار پس از بیماری همه گیر کووید -۱۹ از سال ۲۰۱۹ برگزار شد که بزرگترین گردهمایی دیپلماتیک در جهان است.

منبع: باشگاه خبرنگاران
24-news.ir/vdcbfwb8grhbg5p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز