تاریخ انتشاردوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۰
دبیر سیاسی جبهه ایستادگی گفت: توسعه تنها در تجارت بین‌الملل نیست بلکه توسعه در علم و فرهنگ، زیرساخت‌های اجتماعی و ... ربطی به مسائل بین‌المللی ندارد که باید برای آنها طرح داشت.
توسعه ایران باید همه جانبه باشد
به گزارش خبر24؛ حسین کنعانی مقدم دبیر سیاسی جبهه ایستادگی در گفت‌وگو با خبرنگار سراج24، اظهار داشت: توسعه در جمهوری اسلامی ایران همه جانبه است و تنها به توسعه اقتصادی توجه نمی‌شود بلکه توسعه فرهنگی، اجتماعی، علمی و ... مدنظر بوده و باید همه این‌ها با یکدیگر رشد کنند‌.

وی افزود: اگر کشور، تنها در بخشی از این زمینه‌ها رشد کند قاعدتا این توسعه نامتناسب بوده و مشکلات متعددی ایجاد می‌کند. باتوجه به موقعیت ژئوپلیتیکی ایران و قدرت ملی کشور، ایران شیر انرژی در خلیج فارس است که می‌تواند در زمینه تجارت بین‌المللی و توسعه اقتصادی رشد ویژه داشته باشد.

دبیر سیاسی جبهه ایستادگی بااشاره به اینکه برجام بر سرعت توسعه اثر دارد و در واقع نمی‌تواند کار را متوقف کند، گفت: باید از تحریم‌ها و موانع اقتصادی در سر راه توسعه ایران، فرصت ساخت و به دنبال پیشرفت بود.

کنعانی مقدم با تاکید بر شناسایی نقاط قوت و ضعف‌ کشور، بیان داشت: باید تهدید‌ها شناسایی شوند و بر روی نقاط قوت کشور تاکید و برای از بین بردن ضعف‌ها تلاش کرد، شایان ذکر است توان ملی برای رسیدن به توسعه کشور بسیار مهم بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.

دبیر سیاسی جبهه ایستادگی گفت: گرچه ممکن است تحریم‌ها برای کشور تهدید باشند اما اگر از این تحریم‌ها به خوبی استفاده شود، می‌توان در رابطه با مسائل داخلی کشور پیشرفت کرد، اگر مدیریت ما متناسب با توان داخلی باشد می‌توان از بحران‌ها عبور و تهدیدات را به فرصت تبدیل کرد.

کنعانی‌مقدم در پایان با اشاره به اینکه توسعه تنها در تجارت بین‌الملل نیست، خاطرنشان کرد: توسعه در علم و فرهنگ، زیرساخت‌های اجتماعی و ... ربطی به مسائل بین‌المللی ندارد که باید برای آنها طرح داشت و زیرساخت‌ها در داخل شکل گیرد، تنها تحریم‌ها می‌توانند سرعت ما را در توسعه کم یا زیاد کنند اما نمی‌توانند مانع توسعه کشور شوند.
24-news.ir/vdcizvazyt1au52.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز