تاریخ انتشارشنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ - ۰۴:۰۰
تلاش‌های یک پلنگ برای سرقت شکار از دهان یک تمساح موفقیت آمیز بود.
لینک فیلم

به گزارش خبر24، این پلنگ فرصت طلب در حال دزدیدن غذای تمساح از دهانش دیده شد و این لحظات توسط نیکول دانگور ۲۹ ساله، تدوینگر مستند حیات وحش فیلم‌برداری شده است.

نیکول و مهمانانش به یک رانندگی شبانه در پارک ملی لوانگوا جنوبی رفتند. آن‌ها ایستادند تا نبرد چند تمساح را تماشا کنند. او می‌گوید: یک پلنگ و یک کفتار در آنجا منتظر بودند مقداری از گوشت در دهان یکی از تمساح‌ها را بیرون بکشند.

وی افزود: پلنگ بیشتر و بیشتر به تمساح نزدیک شد. به آنچه در دهان تمساح بود بسیار علاقه‌مند بود.

نیکول گفت: نوری به تمساح تابانده شد تا مهمانان دید بهتری داشته باشند. پلنگ فرصت طلب از این فرصت استفاده کرد و شروع به گاز گرفتن و پنجه زدن تکه‌های گوشت آویزان شده از دهان تمساح کرد! شانس آورد و یک تکه کوچک از گوشت را بیرون آورد و شروع به خوردن کرد!

بار دیگر پلنگ تلاش کرد آخرین پنجه را به تمساح بزند. توانست چیزی را که شبیه یک پای کامل ایمپالا به نظر می‌رسید از دهان تمساح بیرون بکشد. این برای پلنگ به اندازه کافی عادلانه به نظر می‌رسید. به دوردست دوید تا در آرامش غذا بخورد. نور بازدیدکنندگان سافاری پلنگ را به داخل بوته‌زار دنبال کرد. در حالی که پلنگ از سر راهش خارج شد، تمساح برای خوردن باقیمانده غذای خود، به میان بوته‌ها رفت.

نیکول می‌گوید: من عاشق طبیعت هستم و دیدن این حیوانات و مشاهده رفتار آن‌ها مرا هیجان زده کرد. من هرگز ندیده ام و نشنیده ام که چنین چیز‌هایی در طبیعت اتفاق بیفتد.

منبع: برترین ها
24-news.ir/vdcawan6049nw01.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز