تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۰
ساعاتی پس امضای قوانین مربوط به الحاق ۴منطقه اوکراین به خاک روسیه توسط پوتین،‌ اوکراین یک زندان در دونستک و یک هتل در خرسون را مورد هدف حمله هوایی قرار داد.
حمله هوایی اوکراین به مناطق الحاقی به خاک روسیه
به گزارش خبر24، پس از تصویب قوانین و معاهدات مربوط به پذیرش جمهوری‌های خلق دونتسک ولوگانسک و مناطق خرسون و زاپوریژیا به روسیه توسط شورای فدراسیون روسیه و مجلس دومای این کشور در روزهای گذشته، ولادیمیر پوتین رییس‌جمهوری روسیه امروز چهارشنبه قوانین الحاق این مناطق به خاک روسیه را امضا کرد.

ساعاتی پس از این مراسم، اوکراین با استفاده از موشک‌های هوا پرتاب به یک زندان در منطقه دونستک حمله کرد.

همچنین، اسپوتیک دقایقی پیش از اصابت موشک اوکراینی به یک هتل در منطقه خرسون، خبر داد.

تاکنون جزئیات بیشتری از این حملات در رسانه‌های روسیه منتشر نشده است. 

حمله هوایی اوکراین به دو نقطه از مناطق الحاقی به خاک روسیه حمله موشکی اوکراین به یک هتل در خرسون / منبع تلگرام اسپوتنیک
روز گذشته نیز ، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین فرمانی مبنی بر عدم به رسمیت شناختن اقدامات روسیه در زمینه استقلال کریمه و الحاق مناطق زاپروژیا، دونتسک، لوگانسک و خرسون را امضا کرد.

همه‌پرسی به منظور الحاق به خاک روسیه در چهار منطقه شرقی دونباس واقع در شرق اوکراین از ۲۳ تا ۲۷ سپتامبر (یکم تا پنجم مهرماه) برگزار شد.

بنابر نتایج نهایی، در جمهوری خلق دونتسک ۹۹.۲۳ درصد رای‌دهندگان، در جمهوری خلق لوگانسک ۹۸.۴۲ درصد، در منطقه ژاپوروژیا ۹۳.۱۱ درصد و ساکنان منطقه خرسون نیز با ۸۷.۰۵ درصد رای خواهان تبدیل شدن به عنوان بخشی از فدراسیون روسیه هستند.

پس از اعلام نتایج همه پرسی، ولادیمیر پوتین و رهبران جمهوری‌های دونباس و مدیران طرفدار روسیه در مناطق زاپوریژیا و خرسون توافقنامه‌هایی را درباره پذیرش این مناطق به فدراسیون روسیه امضا کردند.

پوتین در این مراسم طی سخنانی اعلام کرد، دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپروژیا سرنوشت مشترکی با روسیه دارند و بخشی از خاک روسیه هستند.  وی همچنین اعلام کرد که مردم این مناطق انتخاب خود را کرده‌اند تا بخشی از روسیه باشند.

رییس جمهوری روسیه در ادامه تاکید کرد که این کشور برای حفاظت از سرزمین خود از هر وسیله‌ای که در اختیار دارد استفاده می‌کند. او همچنین از کی‌یف خواست تا فورا درگیری‌ها را متوقف کند و به مذاکرات بازگردد. 

منبع: ایرنا
24-news.ir/vdcjhhev8uqeyvz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز