تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۰
دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد: تعداد کلی افرادی که در یمن به کمک نیاز دارند به ۲۳ میلیون و چهار صد هزار نفر یا حدود سه چهارم جمعیت این کشور ۳۰ میلیونی رسیده است.
گزارش سازمان ملل درباره یمن
به گزارش خبر24 به نقل از روزنامه البیان، سازمان ملل اعلام کرد: تعداد افرادی که در یمن به کمک نیاز دارند در سال جاری ۱۳ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد: تعداد کلی افرادی که در یمن به کمک نیاز دارند به ۲۳ میلیون و چهار صد هزار نفر  رسیده است.

در این گزارش با نگران کننده خواندن آمارهای مذکور آمده است: مردم یمن از آثار جنگ، بحران اقتصادی و تعطیلی خدمات عمومی رنج می برند به طوری که درگیری ها در این کشور در سال ۲۰۲۱ باعث آسیب رسیدن به غیرنظامیان، افزایش آوارگی و تعطیلی خدمات عمومی و در نهایت افزایش نیازهای بشردوستانه شده و یمن را به فروپاشی اقتصادی کشانده است.

سازمان ملل در گزارش خود همچنین آورده است: خانه و کاشانه حدود۵۷ درصد از کسانی که به خانه هایشان بازگشته اند، و ۴۴ درصد از خانواده هایی که آواره نشده بودند، تخریب شده و به تعمیر نیاز دارد. بیشتر آنها نیز در مدیریت هزینه های اقلام غیرخوراکی با مشکل مواجه هستند. علاوه بر این دستیابی به آب شرب محدود است و یک سوم خانوارها آب آشامیدنی را از منابع ناایمن جمع آوری می کنند و تنها ۲۵ درصد از آنها در خانه خود به آب دسترسی دارند.


منبع: مهر
24-news.ir/vdcgzy9quak9zx4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز