تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۵
معاون اول رئیس‌جمهور با تأکید بر لزوم اجرای دقیق توافقات میان تهران و مسکو گفت: منافع دولت‌ها و ملت‌های ایران و روسیه در گرو تلاش برای اجرایی شدن توافقات صورت گرفته میان دو کشور است.
تاکید مخبر بر اجرای توافقات بین ایران و روسیه
به گزارش خبر24، محمد مخبر در دیدار ایگور لویتین دستیار رئیس جمهور روسیه، بر گسترش همکاریهای دو کشور در زمینه‌های مختلف تاکید کرد و گفت: مسیر رشت-آستارا و توسعه همکاریهای بانکی برای تسهیل فعالیت تجار و بخش خصوصی نقش مؤثری در ارتقا سطح همکاریهای تهران و مسکو خواهد داشت.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ساز و کار خوبی برای اجرای توافقات فیمابین فراهم شده است، اظهار داشت: برای توسعه همکاریهای بانکی باید برنامه‌ای دقیق و زمانبندی شده تدوین و با جدیت آن را پیگیری کنیم.

ایگور لویتین دستیار رئیس‌جمهور روسیه نیز در این دیدار با بیان اینکه مدیران بزرگ‌ترین شرکت‌های تجاری روسیه گرد هم آمده‌اند تا با هیأت عالی رتبه ایرانی برای توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی مذاکره کنند، از اهتمام جدی مسکو برای اجرای توافقات با تهران خبر داد.

وی با اشاره به تمایل شرکت‌های فعال در حوزه انرژی برای سرمایه گذاری و همکاری در ایران، افزود: رئیس‌جمهور روسیه نیز بر اجرای توافقات دو کشور تاکید دارد و تمام توافقات گذشته نیز به قوت خود باقی است.


منبع: مهر
24-news.ir/vdcb59b8grhbg5p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز