تاریخ انتشاردوشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰
وزیر کشور ترکیه گفت آنکارا پیام تسلیت واشنگتن را به دلیل حمله تروریستی مرگبار پ‌ک‌ک در استانبول نمی‌پذیرد.
ترکیه: پیام تسلیت آمریکا را نمی‌پذیریم
به گزارش خبر24، «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه در ادامه انتقاد از آمریکا گفت «آنکارا پیام تسلیت واشنگتن را به دلیل حمله تروریستی مرگبار پ‌ک‌ک در استانبول نمی‌پذیرد». 

سویلو همچنین در توضیح درباره انفجار دیروز در منطقه میدان تقسیم استانبول گفت: عاملان این اقدام تروریستی با دستور کشتن عامل انفجار سعی در حذف شواهد داشتند. 

وی افزود «ترکیه به کسانی که با اقدام تروریستی پیام فرستادند، پاسخ خواهد داد و به عملیات ضد تروریستی ادامه خواهد داد». 

به گزارش خبرگزاری آناتولی، وزیر کشور ترکیه همچنین گفت که مظنون حمله تروریستی استانبول اگر دستگیر نمی‌شد، امروز به یونان می‌گریخت. 

طبق گزارش راشا تودی، سویلو توضیح داد: می‌دانیم حمله کجا هماهنگ شد. پیامی به ما داده شد و می‌دانیم معنی آن چیست. تسلیت سفارت آمریکا را نمی‌پذیریم.

وی پیش‌تر هم با سرزنش کردن دولت آمریکا به دلیل این حمله تروریستی و کشتار مردم در استانبول، توضیح داد که پیام تسلیت واشنگتن مانند بازگشت مجرم به صحنه جنایت خود است.

به گفته وزیر کشور ترکیه، دستور این بمب‌گذاری از مرکز فرماندهی پ‌ک‌ک و ق‌س‌د در منطقه «عین‌العرب» (کوبانی) واقع در شمال سوریه صادر شده و عامل این حمله نیز از طریق شهر عفرین وارد ترکیه شده بود.

عصر یکشنبه بود که رسانه‌های ترکیه‌ای از وقوع انفجاری مهیب در محله «بی‌اوغلو» در شهر استانبول خبر دادند. دولت ترکیه با بیان اینکه بمب‌گذاری توسط یک زن انجام شده، گفت در این حمله تروریستی حداقل شش نفر کشته و ۸۱ تن دیگر مجروح شدند.

طبق اعلام رسانه‌های ترکیه، نیروهای ویژه و پلیس این کشور امروز (دوشنبه) در عملیاتی ضد تروریستی در فاصله کمتر از یک روز بعد از انفجار در استانبول، به محل اختفای زنی که بمب را در خیابان رها کرده بود، یورش برده و او را دستگیر کردند.

اداره امنیت استانبول بعد از بازجویی از این فرد اعلام کرد که نام او «احلام البشیر» و تبعه سوری است که اعتراف کرده توسط گروهک تروریستی «پ‌ک‌ک» به‌ عنوان یک افسر اطلاعاتی آموزش دیده و از طریق منطقه عفرین در ادلب (سوریه) وارد خاک ترکیه شده است. به نوشته خبرگزاری آناتولی، تعداد افراد بازداشت‌شده مرتبط با بمب‌گذاری در استانبول، به ۴۶ نفر افزایش یافته است.


منبع: مهر
24-news.ir/vdcd5x0fnyt0f96.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز