تاریخ انتشارجمعه ۲۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰
سازمان هواشناسی اعلام کرد: امروز در ۱۲ استان کشور بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، در ارتفاعات بارش برف و در نقاط مستعد تگرگ پیش‌بینی‌می‌شود.
بارش باران در ۱۲ استان کشور
به گزارش خبر24، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز جمعه در غرب کشور و دامنه‌های جنوبی البرز غربی و مرکزی به‌تدریج آسمان آفتابی شده که در این مناطق کاهش نسبی دما و وزش باد همراه با وزش باد شدید روی می‌دهد.

برای استان‌های فارس، بوشهر، شرق خوزستان، جنوب اصفهان، شمال کرمان، یزد،‌ خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و شرق سمنان رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می‌شود.
اواخر وقت جمعه سامانه بارشی از کشور خارج می شود. فردا شنبه هفته آینده جو آرام در کشور حاکم است. یکشنبه بیشتر مناطق کشور جو آرامی دارند و تنها در جنوب کرمان و شمال هرمزگان رگبار پراکنده و رعدوبرق انتظار می‌رود.
توصیف سامانه: فعالیت سامانه بارشی

نوع مخاطره: بارش باران ، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، در ارتفاعات بارش برف و در نقاط مستعد تگرگ.

جمعه ۱۴۰۱/۰۸/۲۷: خراسان شمالی، خراسان رضوی، نیمه شمالی خراسان جنوبی، یزد، اصفهان، خوزستان، نیمه شمالی فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و شرق و شمال شرق سمنان.

اثر مخاطره: لغزندگی جاده‌ها، اختلال در سفرهای بین شهری به‌ویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، احتمال آب‌گرفتگی معابر به‌صورت محدود، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، احتمال تاخیر در پرواز و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی.

توصیه: احتیاط در سفرهای برون شهری، احتیاط در فعالیت کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، احتیاط در عبور از حاشیه مسیل‌ها، آمادگی زمستانی راهداری به‌ویژه در گردنه‌های مناطق سردسیر، احتیاط در قرار دادن نهاده‌های کشاورزی در فضای باز.


منبع : مشرق
24-news.ir/vdcjh8evyuqevhz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز