تاریخ انتشارجمعه ۲۷ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۰
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد نیروهای ارتش روسیه بیش از ۱۰ اسیر جنگی این کشور را به شکلی بی‌رحمانه‌ای به قتل رسانده که نمونه‌ای از جنایت جنگی دولت اوکراین است.
ارتش اوکراین ۱۰ اسیر جنگی روسیه را بی‌رحمانه به قتل رساند
به گزارش خبر24به نقل از اسپوتنیک، امروز تصاویری از شکنجه و به‌رگباربستن ۱۰ نظامی ارتش روسیه در شهرکی در جمهوری خلق دونتسک که اخیراً به کنترل نیروهای اوکراینی درآمده منتشر شد، وزارت دفاع روسیه صحت این تصاویر و فیلم‌ها را تأیید کرد.

وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد بیش از ۱۰ نظامی روس با بی‌رحمی تمام با شکنجه و شلیک نیروهای ارتش روسیه کشته شدند.

در این بیانیه آمده است: زلنسکی (رئیس‌جمهور اوکراین) و سرسپردگانش باید در برابر دادگاه تاریخ پاسخگو باشند، بابت شکنجه روس‌ها و اوکراینی‌ها و قتل اسرای جنگی.

در بخشی دیگر از این بیانیه تأکید شده که «قتل عمدی و روشمند بیش از ۱۰ نظامیِ اسیر روس با شلیک گلوله به سر توسط عناصر منحط نیروهای مسلح اوکراین را نمی‌توان «استثنایی غم‌انگیز» در برابر پیشینه ادعایی رژیم کی‌یف به رعایت حقوق اسرای جنگی، ارائه کرد.

به گفته وزارت دفاع روسیه «قتل وحشیانه اسرای جنگی روسیه نخستین و تنهاترین جرایم جنگی نیست، بلکه رویه عادی نیروهای مسلح اوکراین است که رژیم کی‌یف نیز فعالانه از ان دفاع می‌کند و حامیان غربی آن نیز توجهی به آن ندارند.

«والری فادیِف»، رئیس شورای حقوق بشر روسیه هم تأکید کرده که ویدئوی شکنجه و قتل اسرای جنگی رویسه را برای سازمان‌های بین‌المللی ارسال می‌کند و خواستار تحقیق درباره این جنایت جنگی خواهد شد.


منبع : مشرق
24-news.ir/vdcdzs0ffyt0fz6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز