تاریخ انتشاريکشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۳
معاون فرهنگی دانشگاه تهران اعلام کرد؛

برگزاری ۶ کرسی آزاداندیشی در ۳ هفته اخیر در دانشگاه تهران

معاون فرهنگی دانشگاه تهران با بیان این مطلب که طی ۳ هفته گذشته، حداقل ۶ کرسی آزاداندیشی برگزار شده است، گفت:حتی یک دانشجو به دلیل بیان مواضع خود یک تذکر یا اخطاری دریافت نکرده است.
برگزاری ۶ کرسی آزاداندیشی در ۳ هفته اخیر در دانشگاه تهران
به گزارش خبر24،هادی بهرامی احسان درباره وضعیت برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی با توجه به وقایع اخیر در دانشگاه‌ها اظهار کرد: کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه تهران نه فقط در رویدادهای اخیر بلکه پیش از آن آغاز شده بود. دانشگاه تهران این اعتقاد را دارد که توسعه در چارچوب گفتگو امکان پذیر است‌.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران افزود: اگر در محیط دانشگاهی تبادل علم، دانش، سیاست و معرفت اتفاق نیفتد، جای دیگر انتظار نمی‌شود داشت که رخ دهد.

وی ضمن بیان این مطلب که طی ۳ هفته گذشته، حداقل ۶ کرسی آزاداندیشی برگزار شده است، خاطرنشان کرد: خانه گفتگوی دانشگاه در هفته‌های اخیر، نشست‌های متعددی را درباره زن، زندگی و آزادی برگزار شده است. تلاش ما این است در این نشست‌ها، مسائلی که دانشجویان درباره آن مساله، سوالات و ابهاماتی دارند، برگزار کنیم و در این نشست‌ها هم دانشجویان و کارشناسان آمدند و اظهار نظرهای مختلفی مطرح شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران گفت: به طور مثال کرسی آزاداندیشی با موضوع «دانشگاه و سبک زندگی دانشجویی»، کرسی بررسی زیست بوم حوزه کسب و کار و کارآفرینی ایران و جهان در یازدهمین کرسی آزاداندیشی دانشگاه تهران و امنیت در قرآن و انعکاس آن در زندگی فردی و اجتماعی با حضور عضو کمیسیون سبک زندگی شورای عالی انقلاب فرهنگی در آبان ماه ۱۴۰۱ برگزار شد. خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از این کرسی‌ها شده است.

بهرامی احسان تصریح کرد: برگزاری گفتگوهای آزاد را به عنوان یک استراتژی در دانشگاه تهران در نظر گرفتیم چرا که معتقدیم، رشد سیاسی و اجتماعی دانشجویان منوط به کارورزی و تمرین مبادله ذهنی در یک محیط امن رخ دهد و اگر در دانشگاه این محیط امن ایجاد نشود، دانشجویان به فضای مجازی رجوع می‌کنند.

وی بیان کرد: در فضای مجازی هم حرف بدون استناد، بدون منبع و بدون اعتبار وجود دارد و می‌تواند دانشجویان را گیج کند و ما دانشگاه را خواستگاه گفتگو و این موضوع می‌دانیم.

معاون دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: اگر بچه‌ها قواعد اصلی را طی برگزاری این نشست‌ها رعایت کنند که البته مراعات هم می‌کنند، قطعاً مشکلی برای دانشجویان رخ نخواهد داد. در تمام این نشست‌ها حتی یک مورد نبوده که بداخلاقی و برخوردی از دانشجویان شاهد باشیم.

بهرامی احسان افزود: در گفتگوهای دانشجویی تندترین بحث‌ها صورت گرفته ولی خوشبختانه دانشجویان یاد گرفته اند که فکر کنند و منطقی و عاقلانه پاسخ دهند. تاکنون حتی یک دانشجو به دلیل بیان مواضع خود حتی یک تذکر یا اخطاری دریافت نکرده است. ما مسول مراقبت و حفاظت از این دانشجویان هستیم.


منبع : مهر
24-news.ir/vdcbsfb8frhb88p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز