تاریخ انتشاردوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۲
مصدومیت و غیبت آزمون به طور کامل ارنج تیم ملی ایران را دستخوش تغییر کرده است.
بررسی نقطه به نقطه ترکیب تیم ملی ایران
به گزارش خبر24، تیم ملی آماده اولین بازی خود در جام جهانی مقابل انگلیس می‌شود. شروعی سخت روبروی قوی‌ترین تیم گروه، که چالشی سخت برای کارلوس کی‌روش و بازیکنان ایران خواهد بود. تیم ملی در این بازی، سردار آزمون را در اختیار ندارد و کی‌روش هم در چینش سایر نفرات، دست به تغییراتی بزرگ زده است. تغییراتی که چهره تیم ملی را نسبت به بازی‌های انتخابی جام جهانی کاملا تغییر داده‌اند.

دروازه بان:
 در بین چهار دروازه بان دعوت شده به تیم ملی ایران با کمی تفکر و اطلاعات نسبت به برنامه تاکتیکی کیروش میتوان یافت که در مورد هیچ بازیکنی نمیتوان شانس کامل برای حضور در ترکیب اصلی قائل شد.
اما با توجه به چندین اشتباه مکرر امیر عابدزاده در ترکیب باشگاهی و تیم ملی به نظر علیرضا بیرانوند گلر فیکس و شماره یک تیم ملی می باشد، گلر شماره یک تیم ملی با 8 کلین شیت در 11 بازی آمار فوع العاده از خود به جای گزاشته است که باعث شده بیشتر کارشناسان وی را به عنوان سنگربان تیم ملی بدانند.

مدافعان میانی :
 در مورد چهار مدافع میانی دعوت شده دو زوج دونفره قدیمی وجود دارد،پورعلی گنجی و سید مجید حسینی که در جام ملت های آسیا 2019  زوج تیم ملی ایران در عمق خط دفاعی بودند و عملکردی بسیاری خوبی از خود به جای گزاشتند،شجاع و حسین کنعانی چندین سال دو زوج مورد علاقه سرمربیان پرسپولیس و تیم ملی ایران و الاهلی قطر بوده اند که با تشکیل دو مدافع بازیساز کیفیت فنی هر تیمی که با یکدیگر هم بازی بودند را بالا بردند.

مدافع راست:
لژیونر تیم ملی ایران در کشور کرواسی به نظر اصلی ترین گزینه دفاع راست برای حضور در ترکیب اصلی است،
وی حتی مدافع راست با کلاس تیم ملی و مورد اعتماد کیروش که در سالیان جاری بسیار از رامین رضائیان برای حضور در ترکیب  تیم ملی استفاده کرده بود کنار زده است.

مدافع چپ 
پست کاملا غنی تیم ملی در جام جهانی این پست است که با حضور مدافعین چپ باتجربه و جوان در ابن لیست کیروش به دغدغه شیرینی رسیده است ولی باتوجه به حضور وحید امیری در خط حمله و احسان حاج صفی در صف خط هافبک به نظر شانس میلاد محمدی برای حضور در ترکیب تیم ملی بسیار بالا است.

هافبک دفاعی :
در پست هافبک دفاعی و تخریبی با توجه به قدرت خط  میانی تیم ملی انگلستان و تاکتیک دفاعی کیروش در برابر این تیم باتوجه به قدرت تخریبی تر  روزبه چشمی وی را به نظر بر احمد نورالهی ترجیح داده است

هافبک میانی :
جایگاه سعید عزت الهی با توجه به کیفیت و تجربه بالای وی به نظر مستجکم است،دیگر جایگاه هافبک میانی برای کاپیتان تیم ملی در نظر گرفته شده است. 


هافبک راست: 
بین دو لژیونر موفق تیم ملی به نظر کاپیتان تیم ملی شانس بیشتری از علی قلی زاده برای حضور در ترکیب تیم ملی شده است، سابقه ملی و باشگاهی گران ترین نقل و انتقال بلزیکن ایرانی وی را در جایگاه بالاتری از علی قلی زاده دیگر بازیکن لزیونر باشگاه شارلروا علی قلی زاده هافبک مورد علاقه اسکوچیچ بود ولی پس از تاجگذاری کیروش در لیست دعوت حضور دارد اما برای حضور در ارنج تیمی باید کیفیت فنی بالاتری نشان دهد.

هافبک چپ :
با توجه به مصدومیت سردار آزمون و انتخاب مهدی طارمی به عنوان مهاجم هدف  تیم ایران وحید امیری از خط هافبک یک خط جلوتر امده است و در حملات تیم ملی جمهوری اسلامی ایران بیشتر حضور دارد.

مهاجم هدف :
هرچند این احتمال می‌رفت سردار آزمون  به جای قرار گرفتن در ترکیب به عنوان یک مهاجم راس، پشت مهدی طارمی به کار گرفته شود اما دوری طولانی مدت او از میادین و بازی نکردنش مقابل تونس، ریسک استفاده از بازیکن بایرلورکوزن در ترکیب اصلی را به کمترین حد رسانده است. ستاره ایرانی پورتو پرتغال نیز قطعا گزینه اول کی‌روش برای پست مهاجم هدف در جام جهانی است.

 هومن ضمیری
24-news.ir/vdcfmmdycw6dy0a.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز