تاریخ انتشاردوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰
رسانه‌های انگلیسی در این چند روز سعی کردند تا بازی مقابل ایران را به حاشیه ببرند و از مسائلی غیرفوتبالی به تیم ملی کشورمان ضربه زنند.
بی‌بی‌سی و اینترنشنال در خط حمله انگلیس
به گزارش خبر24 ،امروز در چارچوب دومین بازی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، تیم ملی فوتبال کشورمان در ورزشگاه بین‌المللی خلیفه به مصاف تیم ملی انگلیس خواهد رفت.

رسانه‌های انگلیسی از اولین روز حضور تیم ملی کشورمان در کشور قطر با بیان مطالبی غیرفوتبالی و با تکیه بر مسائل حاشیه‌ای سعی دارند این مسابقه را پیش از آغاز به سود خودشان به اتمام رسانند. در آخرین سناریو نخ‌نما شده انگلیسی‌ها، شب گذشته رسانه بی‌بی‌سی از ساوتگیت در خصوص ایران پرسید و به نوعی به سرمربی تیم ملی اعتراض کرد که چرا قرار است با تیم ملی فوتبال کشورمان دیدار کند که با پاسخ کوبنده ساوتگیت مواجه شد.

سرمربی تیم ملی فوتبال انگلیس عنوان کرد که در جایگاهی نیست که بخواهد در خصوص مسائل ایران صحبت کند و وارد این مسائل شود. او تاکید کرد که تیم انگلیس تنها به مسائل فوتبالی نگاه می‌کند و می‌خواهد با انگیزه‌ای فوتبالی وارد میدان شود.

وقتی این سناریو با شکست روبه‌رو شد، رسانه‌های معاند سعی کردند با اطلاعات اندک خود واقعیت را جوری دیگر بیان کنند و از زانو زدن انگلیسی‌ها مفاهیم مدنظر خود را بازتاب دهند.

به عنوان مثال ساوتگیت در خصوص زانو زدن انگلیسی‌ها صحبت کرد و مدعی شد که فردا این تیم پیش از دیدار با ایران مثل ۳۵ بازی قبل زانو خواهد زد. زانو زدنی که به دلیل کشته شدن جورج فلوید و مبارزه با نژادپرستی آغاز شده و ربطی به کشورمان ندارد ولی آنها خواستند حتی این زانو زدن همیشگی انگلیسی‌ها را به تیم ملی کشورمان ربط دهند.

در نشست‌های خبری نیز رسانه‌های انگلیسی همیشه سعی کردند مسائل غیرفوتبالی را وارد مصاحبه‌ها کنند که هر بار این پروژه با شکست روبه‌رو شد. از کی‌روش که پاسخی کوبنده به خبرنگار اسکای داد تا علیرضا جهانبخش که با استفاده از زبان انگلیسی کاملا دست‌های آنان را خالی گذاشت.

رسانه اینترنشنال که وقتی به جام جهانی اجازه ورود پیدا نکرد،‌تصمیم گرفت برای اینکه از قافله عقب نماند یک مصاحبه علیه تیم ملی کشورمان منتشر کند. آنها به مصاحبه ضبط شده از ساوتگیت پناه بردند و اتحاد تیم ملی را هدف گرفتند. برخی رسانه‌ها نیز که با ایجاد کمپین به دنبال حذف تیم ملی کشورمان از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بودند، حالا خودشان از حضور در این جام حذف شده‌اند.

تیم ملی انگلیس در بازی‌های اخیر و مخصوصا رقابت لیگ ملت‌ها اروپا نمایشی ضعیف از خود نشان داده و حالا رسانه‌های این کشور سعی دارند در اولین مسابقه که به گفته ساوتگیت مهمترین بازی آنها به شمار می‌رود، فشار را از روی تیم خود بردارند و با مباحثی غیرفوتبالی، این مسابقه را در حاشیه ببرند.

منبع: مشرق
24-news.ir/vdcjitevyuqev8z.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز