تاریخ انتشاردوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۶
آلمان از هماهنگی با آمریکا در تداوم حمایت از آشوبگران و تلاش در تصویب قطعنامه ضد ایرانی در نشست ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل خبر داد.
هماهنگی آلمان و آمریکا در حمایت از آشوبگران در ایران
به گزارش خبر24، آلمان در تداوم حمایت از آشوبگران در ایران روز  دوشنبه از هماهنگی با آمریکا در  تغییر تمرکز از مذاکرات برجام  بر حوادث داخل ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان روز دوشنبه اعلام کرد که آلمان در حال فشار برای تصویب قطعنامه حقوق بشر در مورد ایران در نشست ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو در اواخر این هفته است.

آلمان از آمریکا خواسته تا با تغییر تمرکز از توافق هسته‌ای بر تحولات داخلی ایران تمرکز کند.  

نماینده آمریکا در امور ایران اخیرا ضمن تلاش برای مقصر نشان دادن تهران برای عدم پیشرفت مذاکرات وین، گفت که تمرکز آمریکا نه روی احیای برجام بلکه روی اغتشاشات داخل ایران است.

«رابرت مالی» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران  اذعان کرده که واشنگتن به جای تمرکز روی مذاکرات رفع تحریم‌های ایران در وین، به اغتشاشات داخل ایران فکر می‌کند.

مالی  با ادعای اینکه آمریکا روزنه‌ها برای تداوم دیپلماسی با ایران را باز نگه می‌دارد، گفت: «تا وقتی که زمان آن برسد. اما آمریکا فعلا سیاست تحریم و فشار را ادامه می‌دهد».

این مقام آمریکایی درباره ادعاهای خود توضیح داد: «اگر این مذاکرات [وین] انجام نمی‌شود، به‌دلیل موضع ایران و هرچیزی است که از ماه سپتامبر رخ داده است. تمرکز ما توافقی نیست که به جلو نرود، بلکه چیزی است که در ایران رخ می‌دهد»(جزئیات بیشتر).

«کریستوفر برگر» سخنگوی  وزارت خارجه آلمان گفت: «می‌خواهیم قطعنامه‌ای در محکومیت  ایران  تصویب کنیم . معتقدیم که یک ماموریت تحقیق مستقل باید در ایران مامور شود».

این در حالی است که «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  چندی قبل  از مواضع و اقدامات غیرسازنده برخی کشورهای غربی در قبال اغتشاشات و حوادث تروریستی اخیر در ایران انتقاد کرد و گفت، برخی مقامات اروپایی به اهداف حزبی بیش از منافع ملی کشورشان توجه دارند.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه ایران همواره از تعامل با اروپا استقبال می‌کند، یادآور شد: « سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس از سال ۲۰۱۵ قادر نبودند توافق هسته‌ای که یک تعهد بین‌المللی بود را پس از اعمال تحریم‌ها از سوی دولت ترامپ عملیاتی کنند».

منبع: فارس
24-news.ir/vdchzxnzz23nzxd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز