تاریخ انتشارسه شنبه ۱ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۶
یک رسانه رژیم صهیونیستی مدعی شد این رژیم پشت ادعای سرویس اطلاعات داخلی انگلیس مبنی بر تهدید ایران علیه این کشور است.
افشای نقش موساد در ادعای ضدایرانیِ انگلیس
به گزارش خبر24، به نوشته پایگاه صهیونیستی «جِی‌ان‌اس» به نقل از این شبکه، موساد بود که به MI۵ درباره «تهدیدهای تروریستی» ایران علیه شهروندان و ساکنان بریتانیا اطلاع داد. به ادعای این گزارش، خبرنگاران از جمله اهداف اصلی «توطئه‌ها»ی ایران بودند. 

پیش‌تر «کن مک‌کالوم» رئیس سرویس اطلاعات داخلی انگلیس MI۵ مدعی شد که ایران مستقیماً از طریق سرویس‌های اطلاعاتی خود علیه انگلیس تهدید ایجاد می‌کند. به ادعای وی، دستگاه‌های اطلاعاتی ایران دستکم ۱۰ بار برای ربودن یا کشتن شهروندان انگلیسی یا افراد ساکن در این کشور تلاش کرده‌اند.
در ادامه ادعاها و اقدامات ضد ایرانی لندن، «جیمز کلورلی» وزیر خارجه انگلیس هم در مصاحبه با یک رسانه سعودی ضمن دفاع از تشدید حفاظت لندن از شبکه تروریستی «ایران اینترنشنال»، به تکرار ادعاهای ضد ایرانی پرداخت.

از زمان آغاز اغتشاشات اخیر در ایران، علاوه بر آمریکا، مقامات تعدادی از کشورهای اروپایی و انگلیس ضمن اظهارات مداخله‌جویانه، از اغتشاشگران حمایت کرده و به آتش اغتشاشات دمیدند. این کشورها به این روند غیرسازنده بسنده نکرده و تحریم‌هایی را نیز علیه تعدادی از مقامات و نهادهای ایرانی اعمال کردند؛ تحریم‌هایی که واکنش جمهوری اسلامی ایران را به همراه داشت و ایران نیز اقدام به تحریم تعدادی از اشخاص و نهادهای اروپایی و انگلیسی کرد.

روز دوم مهرماه  «سایمون شرکلیف» سفیر انگلیس در تهران به وزارت خارجه ایران احضار شد. البته این احضار نه یک بار، بلکه دو بار دیگر نیز به دلایل مختلف صورت گرفت و در این مدت سه بار به وزارت خارجه ایران فراخوانده شد.
گفتنی است، جمعی از کاربران فارس من در دو کمپین با اشاره به مداخله‌جویی‌های بریتانیا در امور داخلی ایران، خواستار اخراج سفیر انگلیس از جمهوری اسلامی و بستن سفارتخانه این کشور در تهران شدند.

منبع: آخرین خبر
24-news.ir/vdcgyw9qxak9qw4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز