تاریخ انتشارسه شنبه ۱ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰
سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی با رد برخی ادعاهای پیشین مبنی بر اینکه دولت مستقر در واشنگتن مذاکرات برجام را کنار گذاشته گفته که جو بایدن هنوز به توافق با ایران می‌اندیشد.
بایدن خواستار توافق با ایران است
به گزارش خبر24، «تام نایدز»، سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی در مصاحبه‌ای با یک رسانه کانادایی گفته که دولت «جو بایدن» هنوز خواستار توافق با ایران است و مذاکرات برجام را از میز کنار نگذاشته است.

نایدز در مصاحبه‌ای با پایگاه تی‌.بی.ان درباره مذاکرات رفع تحریم‌های وین و برخی ادعاها درباره اینکه بایدن پایان مذاکرات برجام را اعلام کرده گفت: «هیچ‌چیز برای همیشه از روی میز کنار نرفته است.»

او با وجود این تصریح کرد که مذاکرات میان ایران، آمریکا و قدرت‌های جهانی به بن‌بست برخورده‌اند. او گفت بایدن برای تهران روشن کرده که تهران بایستی برخی شرایط معین برای احیای برجام که توسط دولت اوباما تعیین شده بودند را برآورده کند.

وی گفت: «این شروط نه تنها برآورده نمی‌شوند بلکه مسائل بدتر هم شده‌اند. بنابراین، نظر من این است که به هیچ وجه در فاصله نزدیکی برای توافق با ایران قرار نداریم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا تعداد زیادی از اعضای حزب دموکرات با راهبرد دولت آمریکا در قبال ایران مخالفند گفت: «چون آنها اصرار می‌کنند این راهبرد مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای نخواهد شد.»

کشورهای غربی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه هسته ای این کشور متهم کرده‌اند. ایران قویاً این ادعاها را رد کرده است.

ایران تأکید می‌کند به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان‌پی‌تی) و عضوی از آژانس بین المللی انرژی اتمی، حق دستیابی به فناوری هسته‌ای را برای مقاصد صلح آمیز دارد.

علاوه بر این، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون بارها از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند اما هرگز مدرکی که نشان دهد برنامه صلح آمیز انرژی هسته‌ای این کشور به سمت مقاصد نظامی انحراف داشته باشد، پیدا نکرده‌اند.

نایدز تصریح کرد که هیچ توافقی بدون نقص نیست. او گفت: «تردیدی وجود ندارد که در هر توافقی ایرانی‌ها به پول دست پیدا خواهند کرد و البته ما می‌دانیم که این مسئله چقدر برای بعضی‌ها اضطراب ایجاد می‌کند.»

منبع: مشرق
24-news.ir/vdchvxnzz23nzkd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز