تاریخ انتشارسه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۳
مروری کامل و بر بازی های دور دوم مقدماتی جام جهانی2022 که روز جمعه4 آذر  با بازی افتتاحیه بین ایران و ولر اغاز  شدو دیشب با برد  دو بر صفر تیم ملی پرتغال پایان یافت.
مدعیان صعود کردند؛ میزبانان سقوط!
به گزارش خبر24،مروری کامل و بر بازی های دور دوم مقدماتی جام جهانی2022 که روز جمعه4 آذر  با بازی افتتاحیه بین ایران و ولر اغاز  شدو دیشب با برد  دو بر صفر تیم ملی پرتغال پایان یافت.

ایران ۲ - ولز ۰/ طوفان ۳ دقیقه‌ای شاگردان کی‌روش و پیروزی دراماتیک در جام جهانی

در چارچوب گروه B رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، دیدار دو تیم ایران و ولز از ساعت ۱۳:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه احمد بن علی آغاز شد که این مسابقه در نهایت با پیروزی دو گله ملی‌پوشان به پایان رسید.
گزارش بازی
دقیقه 3: شوت ویلیامز از پشت محوطه جریمه با اختلاف از بالای دروازه تیم ملی بیرون رفت.
دقیقه 4: پاس عمقی حاج صفی پشت مدافعان ولز به قلی زاده نرسید و دروازه بان زودتر به توپ رسید.
دقیقه ۷: ضربه کم‌جان سردار آزمون در پشت محوطه جریمه ولز، توسط هنسی مهار شد.
دقیقه 10: همکاری مشترک قلی زاده با آزمون و طارمی موقعیتی را برای تیم ملی ایران خلق کرد که دروازه بان ولز توپ را مهار کرد
دقیقه ۱۲:  ارسال خطرناک رابرتس در محوطه جریمه به مور رسید که ضربه او را حسینی با یک واکنش خوب دفع کرد. 
دقیقه 15: سردار آزمون روی نفوذ خود به محوطه جریمه ولز، علی‌ قلی‌زاده را صاحب موقعیت کرد اما او در موقعیت آفساید قرار داشت و گل او آفساید اعلام شد.
دقیقه ۲۳: رامین رضاییان روی یک ضربه کاشته، توپ را به محوطه جریمه ولز فرستاد ولی ضربه سر آزمون راه به جایی نبرد.
دقیقه 26: پاس عمقی به سردار ازمون یک موقعیت گلزنی برای تیم ملی ایجاد کرد اما مدافعان ولز توپ را دفع کردند.
دقیقه 37: اشتباه مدافعان تیم ملی در جاگیری یک موقعیت گلزنی را برای ولز ایجاد کرد که این توپ در نهایت به بیرون رفت
دقیقه 41: هری ویلسون روی نفوذ خود به دروازه ایران، فرصت داشت تا دروازه تیم ملی را تهدید کند اما ضربه شوت او را مدافع ایران به کرنر فرستاد.
دقیقه ۴۲: کرنر ولز از سمت چپ ارسال شد و سید حسین حسینی با خروجی موفق توپ را جمع کرد‌.
دقیقه ۲+۴۵: سانتر سعید عزت‌اللهی، باعث شد تا سردار آزمون در محوطه جریمه ولز صاحب موقعیت اما این بازیکن در شرایط نامناسبی توپ را در اختیار گرفت و به همین دلیل این فرصت برای ایران از دست رفت.
دقیقه 46: سردار آزمون با بازیکن ولز برخورد داشت و از ناحیه دست دچار مصدومیتی جزیی شد.
دقیقه 51 :، سردار آزمون روی نفوذ خود به محوطه جریمه ولز، می‌توانست دروازه حریف را باز کند اما ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد. در ادامه علی قلی‌زاده توپ را در اختیار گرفت و از پشت محوطه جریمه شوتی روانه دروازه حریف کرد که آن توپ هم به تیر دروازه خورد و دروازه‌بان ولز در نهایت موفق شد توپ را در اختیار بگیرد.
دقیقه 54: ضربه کاشته تیم ولز  را حسینی دروازه بان تیم ملی مهار کرد.
دقیقه ۶۴: مهدی طارمی با پاس عزت اللهی وارد محوطه شد اما شوت او پس از برخورد به مدافعین ولز راهی کرنر شد.
دقیقه 70: ارسال رامین رضائیان را مدافعان ولزی به کرنر فرستادند.
دقیقه ۷۱: ایران روی کار تیمی توپ را با ارسال به محوطه ششم رساند اما ضربه سر طارمی شدت لازم نداشت.
دقیقه ۷۳: فرصت عالی برای ایران که شوت عزت اللهی با عکس العمل هنسی راهی کرنر شد تا سعید افسوس بزرگی بخورد.
دقیقه 84: بن دیویس طی یک موقعیت، شوتی از پشت محوطه جریمه ایران روانه دروازه حریف کرد که این ضربه با واکنش سید حسین حسینی همراه شد.
دقیقه ۸۴: فرار مهدی طارمی روی پاس علی کریمی سبب شد او در موقعیت تک به تک قرار بگیرد اما هنسی دروازه‌بان ولز طارمی را  سرنگون کرد و داور به دروازه‌بان ولز ابتدا کارت زرد نشان داد اما با بررسی صحنه و کمک گرفتن از  VAR با کارت قرمز به سوی دروازه‌بان ولز برگشت تا این تیم ده‌نفره شود.
دقیقه ۸۸: مهدی ترابی فرصت خوبی برای تیم ملی خلق کرد اما ضربه شوت این بازیکن با اختلافی کم از پشت محوطه جریمه ولز به بیرون رفت.
گل اول دقیقه ۸+۹۰: در دقایق پایانی نیمه دوم بازی، روزبه چشمی، از پشت محوطه جریمه ولز، روی یک شوت دیدنی موفق شد تک گل بازی را به ثمر برساند.
گل دوم ۱0+۹۰ : این پایان کار نبود و ایران بازهم در وقت اضافه نیمه دوم موفق شد گل دوم بازی را به ثمر برساند. رامین رضاییان روی پاس طارمی موفق شد در مصاف تک به تک با دروازه‌بان گل دوم بازی را به ثمر برساند و در نهایت ایران را به اولین پیروزی بازی در رقابت‌های جام جهانی قطر برساند.


قطر ۱ – سنگال ۳ ؛شیرهای ترانگا برگشتند

سنگال تیم برتر میدان در نیمه نخست بود و قطری‌ها مثل بازی افتتاحیه سراسیمه نشان دادند. تا این که بولایه دیا در دقیقه ۴۱ روی اشتباه کریم بوضیاف گل نخست شیرهای ترانگا را زد. در نیمه دوم هم خیلی زود فامارا دیدهیو با ضربه سر در دقیقه ۴۸ فاصله را بیشتر کرد و سنگال را با ۲ گل پیش انداخت. تازه بعد از این گل قطری‌ها یادشان آمد باید گل بزنند که کمی دیر بود. موقعیت‌های خوبی را المعز علی و عبدالکریم حسن از دست دادند، ولی در دقیقه ۷۸ ارسال اسماعیل محمد را محمد مونتاری تبدیل به گل نخست و تاریخی قطر در جام‌جهانی کرد. دقیقه ۸۴ تیرخلاص را هم احمدو بامبا دینگ زد تا خیال سنگال راحت شود.

هلند ۱ - ۱ اکوادور؛ گل تماشایی خاکپو و گلزنی دوباره والنسیا

چهارمین دیدار از گروه A جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر امشب در ورزشگاه بین‌المللی خلیفه برگزار شد که در این بازی هلند مقابل اکوادور تن به تساوی ۱-۱ داد.
نارنجی‌ها بازی را بهتر شروع کردند و خیلی زود هم به گل رسیدند. کودی خاکپو ستاره این روزهای هلند موفق شد در دقیقه ۶ تیمش را پیش بیندازد. برخلاف انتظار اکوادور بازی را خوب ادامه داد و موقعیت‌های خوبی هم خلق کرد. در دقیقه ۴+۴۵ به گل هم رسیدند، اما گل پرویس استوپینیان با تشخیص VAR آفساید اعلام شد.
نیمه دوم هم روند خوب اکوادور ادامه پیدا کرد و این تیم در دقیقه ۴۹ توسط انر والنسیا که ستاره بازی افتتاحیه هم بود به گل دیگری رسیدند. این مرتبه برخلاف اعتقاد هلندی‌ها گل در شرایط سالم به ثمر رسید و آفساید نبود. بازی هوشمندانه و شجاعانه اکوادور در نهایت باعث شد تا نارنجی‌ها از این رقیب بیش از یک امتیاز نگیرند.
در پایان روز دوم گروه A مثلث صعود تشکیل شد و هلند و اکوادور ۴ امتیازی و سنگال ۳ امتیازی همگی شانس صعود خواهند داشت. کار سنگال با توجه به این که حتماً باید مقابل اکوادور پیروز شود، دشوار خواهد بود.

انگلیس ۰ - ۰ آمریکا؛ فرصت‌سوزی دو تیم

برخلاف تصور، انگلیس که در بازی با ایران کوبنده ظاهر شده بود و نیمه نخست ۳ گل هم زد، در این دیدار موقعیت کمتری خلق کرد و به گل نرسید. اما آمریکا فرصت‌های بهتری داشت و می‌توانست توسط وستون مک‌کنی و کریستین پولیشیچ به گل هم برسد. شوت پولیشیچ که به تیر دروازه برخورد کرد. در هر صورت این نیمه بدون گل و برنده تمام شد.
نیمه دوم با وجود این که گرت ساوتگیت تلاش کرد تا با تعویض‌هایی روند بازی را به سود انگلیس تغییر دهد، ولی باز هم کنترل بازی از سوی آمریکایی‌ها و نمایش خوب این تیم باعث شد تا فرصت کمتری روی دروازه‌شان خلق شود.استرالیا ۱ – تونس ۰؛حفظ امیدهای صعود به لطف دوکه

در ورزشگاه الجنوب، امروز در دیداری از گروه D جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر، تیم ملی استرالیا موفق شد بردی مهم با نتیجه ۱-۰ مقابل تونس کسب کند.
تنها گل این بازی را برای کانگوروها میچل دوک با ضربه سری تماشایی در دقیقه ۲۳ به ثمر رساند.
استرالیا با این برد ۳ امتیازی شد و امیدوار است با کسب نتیجه خوب مقابل دانمارک در دیدار پایانی گروه بعد از ۱۶ سال به مرحله حذفی برسد.

لهستان ۲ - ۰ عربستان؛ اولین گل لواندوفسکی در جام‌جهانی

در ورزشگاه اجوکیشن سیتی، امروز لهستان و عربستان‌سعودی در دیداری از گروه C جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف هم رفتند که لهستانی‌ها این بازی را ۲-۰ بردند.
عربستانی‌ها در این دیدار هم پابه‌پای حریف نامدارشان پیش آمدند و فرصت‌های خوبی هم داشتند، ولی لهستان به تدریج موقعیت‌های بهتری ایجاد کرد تا این که در دقیقه ۳۹ با پاس روبرت لواندوفسکی و ضربه نهایی پیوتر زیلینسکی به گل نخست رسید. در دقیقه ۱+۴۵ پنالتی برای عربستان اعلام شد که وویچخ شچسنی ضربه سالم الدوسری را مهار کرد تا لهستان برنده به رختکن برود.
عربستان برای کامبک زدن مثل دیدار با آرژانتین نیمه دوم را هجومی‌تر شروع کرد ولی عقاب‌ها هوشمندانه‌تر عکس‌العمل نشان دادند و دروازه‌شان را نه تنها بسته نگه داشتند بلکه تا آستانه زدن گل‌های بعدی توسط آرکادیوش میلیک و روبرت لواندوفسکی هم پیش رفتند که ضربه این ۲ مهاجم به تیر دروازه برخورد کرد. در دقیقه ۸۲ اشتباه عبدالله المالکی، روبرت لواندوفسکی را به آرزویش رساند. لِوا موفق شد اولین گل خودش در جام‌جهانی را به ثمر برساند.
با این برد لهستان ۴ امتیازی شد و در صدر جدول گروه قرار گرفت تا شانس زیادی برای راهیابی به دور بعد داشته باشد. عربستان ۳ امتیازی هم در دیدار آخر باید به مصاف مکزیک برود.فرانسه ۲ - ۱ دانمارک؛ دبل امباپه

در ورزشگاه ۹۷۴ دیداری حساس بین تیم‌های ملی فرانسه و دانمارک از گروه D جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر برگزار شد که خروس‌ها این دیدار را با نتیجه ۲-۱ بردند.
نیمه نخست بازی حمله و ضدحمله به سود هیچ تیمی تمام نشد. فرانسه چند موقعیت خیلی خوب داشت ولی از مالکیت بیشترش استفاده‌ای نبرد. دانمارک هم در ضدحمله موقعیت‌هایی ایجاد کرد که به جایی نرسید.
در نیمه دوم و در دقیقه ۶۰ اولین فرصت خوب را آنتوان گریزمن از دست داد، ولی تنها ۲ دقیقه بعد و در دقیقه ۶۲ کیلیان امباپه خروس‌ها را روی پاس تئو هرناندس به گل برتری رساند. دینامیت‌ها خیلی زود از لاک دفاعی بیرون آمدند و در دقیقه ۶۸ با ضربه سر آندریاس کریستنسن کار را به تساوی کشاندند. فرانسه دوباره روی دروازه دانمارک فشار آورد تا این که در دقیقه ۸۶ باز هم توسط کیلیان امباپه به گل رسید. ستاره فرانسه پاس تماشایی آنتوان گریزمن را در دهانه دروازه به تور چسباند. آرژانتین ۲ - ۰ مکزیک؛ گل و پاس‌گل مسی

آلبی‌سلسته که بازی اول را به عربستان باخته بود و باید برای بهبود شرایط این بازی را می‌برد سوار بر بازی بود ولی تا پایان نیمه اول بهره‌ای از برتری‌اش نبرد. دقایق پایانی مکزیک هم پیش کشید ولی آن‌ها هم با درخشش امیلیانو مارتینس نتوانستند دروازه آرژانتین را باز کنند.
نیمه دوم در حالی که به نظر می‌رسید بازی گره خورده، سرانجام لیونل مسی به کمک آرژانتین آمد. شوت زمینی لئو در دقیقه ۶۴ به گوشه دروازه گیرمو اوچوا رفت. عملکرد بهتر آرژانتین در نیمه دوم این تیم را در دقیقه ۸۷ به گل بعدی هم رساند. پاس لیونل مسی را انسو فرناندس با شوتی تماشای به گوشه دروازه مکزیک فرستاد.
آرژانتین با این برد پشت سر لهستان ۴ امتیازی قرار گرفت. آلبی‌سلسته ۳ امتیازی در دیدار آخر به مصاف لهستان خواهد رفت و شانس صعودش بیش از پیش شده است.ژاپن ۰ – کاستاریکا ۱؛کاستاریکا از خاکستر برخاست!

در ادامه مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر  تیم‌های ملی ژاپن و کاستاریکا در دیداری از گروه E به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه ۱-۰ به سود کاستاریکا به پایان رسید.
در این مسابقه دو تیم در نیمه نخست به تساوی بدون گل رضایت دادند اما در نیمه دوم این کاستاریکا بود که توسط کیشر فولر در دقیقه ۸۱ دروازه سامورایی‌ها را باز کرد و در نهایت برنده از زمین خارج شد.
این نتیجه در حالی رقم خورد که ژاپن در بازی نخست خود در این رقابت‌ها، با شکست ۲-۱ آلمان شگفتی ساز شده بود اما این تیم به سرنوشت عربستان، دیگر تیم آسیایی دچار شد که بعد از برد آرژانتین در گام اول، روز گذشته برابر لهستان مغلوب شد. از سوی دیگر، کاستاریکا جام جهانی را با قبول شکست سنگین ۷-۰ به اسپانیا شروع کرده بود، حالا از خاکستر آن شکست سنگین بلند شده و امیدهای صعودش به دور حذفی را زنده نگه داشته است.

بلژیک ۰ - ۲ مراکش؛ گل‌های تماشایی شیرهای اطلس

برخلاف انتظار مراکش در نیمه نخست نه عقب کشیده بود و نه کاملاً دفاعی بازی می‌کرد. با این که بلژیک توپ و میدان را در اختیار داشت، وی مراکشی‌ها هم ضدحملاتی هوشمندانه زدند. در دقیقه آخر این نیمه ارسال ضربه ایستگاهی حکیم زیاش وارد دروازه تیبو کورتوا شد، ولی بازیکنی که در مسیر قرار گرفته بود در آفساید قرار داشت و داور با استفاده از VAR گل را رد کرد.
بعد از این که بلژیک روی دروازه مراکش فشار آورد تا گل برتری را بزند، باز هم مراکش بود که به گل رسید. به طرز عجیبی اتفاق مشابه با گل مردود رقم خورد و این مرتبه در دقیقه ۷۳ ضربه ایستگاهی عبدالحمید سابیری در شرایط سالم از زاویه بسته مستقیم وارد دروازه شیاطین‌سرخ شد. در دقیقه ۲+۹۰ هم حرکت عالی حکیم زیاش و ضربه استادان زکریا ابوخلال تیرخلاصی به بلژیک بود.کرواسی ۴ - ۱ کانادا؛ اولین گل کانادا و گل‌های تماشایی کراماریچ

ورزشگاه بین‌المللی خلیفه میزبان نبردی حساس در گروه F جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر بین کرواسی و کانادا بود که با برد ۴-۱ بلیزرها خاتمه یافت.
فقط ۲ دقیقه از بازی گذشته بود که ارسال تویان بوچانان با ضربه سر تماشایی آلفونسو دیویس تبدیل شد به گل نخست کانادا در تاریخ جام‌جهانی. اما در ادامه کرواسی پیش کشید و در همین نیمه اول کامبک زد. آندری کراماریچ بعد از این که گلی زد که آفساید اعلام شد، در دقیقه ۳۶ سرانجام بازی را به تساوی کشاند. در دقیقه ۴۴ هم مارکو لیوایا با شوتی تماشایی و زمینی موفق شد گل دوم بلیزرها را به ثمر برساند.
در حالی که کانادا در تلاش بود تا به بازی برگردد و حداقل از این دیدار امتیاز بگیرد، آندری کراماریچ ارسال ایوان پریشیچ را در دقیقه ۷۰ با استپ و ضربه‌ای دقیق به گوشه دروازه تبدیل به سومین گل کرواسی کرد. تیرخلاص را هم در دقیقه ۴+۹۰ لورو مایر زد.


اسپانیا ۱ - ۱ آلمان؛ بازگشت ژرمن‌ها با گل تماشایی فولکروگ

جذاب‌ترین بازی مرحله گروهی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر در گروه E و در ورزشگاه البیت بین تیم‌های ملی اسپانیا و آلمان برگزار شد که این دیدار در نهایت با تساوی ۱-۱ به پایان رسید.
در نیمه نخست این دیدار پایاپای، ابتدا دنی اولمو با شوت خطرناکش مانوئل نویر را در دقیقه ۷ به واکنش واداشت و توپ به تیر برخورد کرد. در ادامه در دقیقه ۲۵ هم سرژ گنبری موقعیت خوبی داشت که شوتش با اختلاف از کنار دروازه بیرون رفت. اما مهم‌ترین اتفاق نیمه نخست دقیقه ۴۰ رخ داد که ارسال یاشوا کیمیش را آنتونی رودیگر با ضربه سر تبدیل به گل کرد، اما VAR آن را آفساید تشخیص داد. دقیقه ۴۵ هم شوت دیگری از رودیگر را اونای سیمون گرفت تا این نیمه بدون گل تمام شود.
اولین فرصت خوب نیمه دوم را در دقیقه ۵۶ اونای سیمون از یاشوا کیمیش گرفت. شوت هافبک آلمان را سنگربان اسپانیا راهی کرنر کرد. قفل دروازه‌ها در دقیقه ۶۲ باز شد. آلوارو موراتا پاس جوردی آلبا را قطع کرد تا توپ به تور دروازه آلمان بچسبد. دقایقی بعد بهترین فرصت آلمان را جمال موسیالا در موقعیت تک‌به‌تک به دستان اونای سیمون کوبید. سرانجام نیکولاس فولکروگ بعد از فشارهای مضاعف آلمان در دقیقه ۸۳ توپ را به سقف دروازه اسپانیا کوبید تا بازی به تساوی کشیده شود.کامرون ۳ – صربستان ۳/ نبرد شیرهای آفریقا و عقاب اروپا برنده نداشت

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با دیدار تیم‌های ملی کامرون و صربستان از گروه G آغاز شد؛ دیداری که در نهایت با نتیجه تساوی ۳-۳ ‏‬به پایان رسید.
ابتدا این تیم کامرون بود که در دقیقه ۲۹ توسط چارلز کاستیلتو به گل رسید. برتری کامرون تا دقایق پایانی نیمه نخست ادامه داد اما صربستان موفق شد با گل پالوویچ در نخستین دقیقه از وقت‌های اضافه کار را به تساوی بکشاند. در حالی که هواداران تصور می‌کردند کامرون و صربستان با نتیجه تساوی راهی رختکن بشوند، صربستان شوک دوم را هم به حریف آفریقایی خود زد و در دقیقه ۳+۴۵ توسط سرگئی میلینکوویچ ساویچ بار دیگر به گل رسید و با پیروزی ۲ بر ۱ راهی رختکن شد.
بازی هجومی صربستان در نیمه دوم هم ادامه یافت و این تیم توانست روی یک کار تیمی زیبا در دقیقه ۵۳ توسط الکساندر میتروویچ به گل سوم دست یابد. با عملکرد ضعیف کامرون در این مسابقه و به ویژه در دقایق ابتدایی نیمه دوم این تصور بوجود آمد که صربستان بعد از گل سوم، برنده مسابقه خواهد بود اما یک تعویض در تیم کامرون و مصدومیت «پاولوویچ» مدافع صربستان ورق را به سود کامرون برگرداند. در دقیقه ۵۵ بود که ونسان ابوبکر برای کامرون به زمین آمد و از این زمان، برتری این تیم بر صربستان به ویژه از سمت راست خط حمله سبزپوشان آفریقایی تحمیل بشود.
ابوبکر هشت دقیقه بعد از ورودش به زمین، روی یک فرار از پشت مدافعان صربستان با یک ضربه چیپ و دیدنی دروازه صربستان را باز کرد. این گل ابتدا توسط کمک داور آفساید اعلام شد اما VAR تصمیم کمک داور را رد کرد تا کامرونی‌های ناامید، گل دوم خود را با تاخیر جشن بگیرند.
صربستان هنوز دریافت گل دوم را هضم نکرده بود که در دقیقه ۶۶ توسط «اریک چوپو موتینگ» گل سوم را هم دریافت کرد و دستاورد سه گله خود را بر باد داد.

کره‌جنوبی ۲ – غنا ۳؛برد بزرگ برای ستاره‌های سیاه

در دیداری از گروه H جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر تیم‌های ملی کره‌جنوبی و غنا در ورزشگاه اجوکیشن‌سیتی به مصاف هم رفتند که این دیدار را غنا با نتیجه ۳-۲ برد.
در حالی که به نظر می‌رسید ببرها شانس بیشتری برای شکست دادن حریف آفریقایی داشته باشند، دو مرتبه در نیمه نخست غافلگیر شدند. گل نخست را محمد سالیسو مدافع پیش کشیده غنا در شلوغی جلوی دروازه در دقیقه ۲۴ زد. سپس در دقیقه ۳۴ محمد قدوس ستاره جوان غنا موفق شد با ضربه سری تماشایی فاصله را به عدد ۲ برساند تا نیمه نخست با همین نتیجه به سود ستاره‌های سیاه خاتمه پیدا کند.
کره نیمه دوم برای جبران هجومی آغاز کرد و سرانجام در دقیقه ۵۷ به گل نخست رسید. ارسال کانگ این لی را گوئه سونگ چو با ضربه سر به قعر دروازه فرستاد. در دقیقه ۶۱ همین بازیکن با ضربه سر دیگری شادی را به اردوی کره آورد و بازی را به تساوی کشاند. اما غنا هم پا پس نکشید و دقیقه ۶۸ با پاس اینیاکی ویلیامز و ضربه دقیق و زمینی محمد قدوس به گل سوم رسید.
پس از سوت پایان بازی پائولو بنتو سرمربی کره‌جنوبی به آنتونی تیلور داور بازی به خاطر زدن سوت پایان دیدار و اجازه ندادن برای زدن ضربه کرنر به شدت اعتراض کرد که داور هم کارت قرمز را به او نشان داد.

برزیل ۱ - ۰ سوئیس؛ گل تماشایی کاسمیرو

سوئیس در نیمه نخست پابه‌پای برزیل پیش آمد و تیم دفاعی میدان نبود. با این حال بعد از دقایقی کم‌کم سلسائو بیشتر توپ و میدان را در اختیار گرفت و موقعیت‌هایی هم خلق کرد که از آن بهره‌ای نگرفت. نیمه اول هم بدون گل به پایان رسید.
نیمه دوم فشار برزیل بیشتر شد و سرانجام وینیسیوس جونیور بود که با فرار پشت دفاع سوئیس در دقیقه ۶۴ قفل دروازه‌ها را شکست، اما این گل را داور با استفاده از VAR رد کرد. تیته در ادامه گابریل ژسوس و آنتونی را برای تغییر رویه تیمش به زمین فرستاد و در نهایت دقیقه ۸۳ به چیزی که می‌خواست رسید. توپی که رودریگو ساخت را کاسمیرو با شوت بیرون‌پای زیبایی به گوشه دروازه یان سومر فرستاد.


پرتغال ۲ - ۰ اروگوئه؛ گلی که رونالدو خیال کرد زده است!

در ورزشگاه لوسیل بزرگ‌ترین ورزشگاه جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر دیداری از گروه H به قضاوت علیرضا فغانی برگزار شد که در این نبرد پرتغال مقابل اروگوئه با نتیجه ۲-۰ پیروز شد.
این نبرد دشوار و نزدیک، نیمه نخست هیچ‌کدام از دو تیم از موقعیت‌های‌شان بهره‌ای نبردند. بهترین فرصت را هم رودریگو بنتانکور هافبک اروگوئه داشت که در دقیقه ۳۱ در موقعیت تک‌به‌تک با دیوگو کوشتا توپ را به این سنگربان کوبید.
اما نیمه دوم پرتغالی‌ها در دقیقه ۵۴ به گل رسیدند. ارسال برونو فرناندش مستقیم وارد دروازه اروگوئه شد. در ابتدا به نظر می‌رسید توپ با سر کریستیانو رونالدو سایش داشته، اما پس از بررسی مشخص شد که گل را برونو زده است. اروگوئه در تلاش برای زدن گل تساوی بود که شوت مکسی گومس در دقیقه ۷۵ به تیر دروازه برخورد کرد. لاسلسته فرصت‌ها بسیار خوبی در دقایق پایانی خلق کرد ولی موفق نبود تا این که دقیقه ۹۰ فغانی با استفاده از VAR برای پرتغال پنالتی گرفت. این ضربه را برونو فرناندش در دقیقه ۳+۹۰ تبدیل به گل دوم خودش و تیمش کرد. 


 
24-news.ir/vdcbgfb8grhb89p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز