تاریخ انتشارجمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۲
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب، اعتراض را حق قانونی‌ مردم دانست و تاکید کرد: کسی با اعتراض مشکلی ندارد.
مجلس‌ به دنبال قانونمند کردن اعتراضات است
محمد حسن آصفری در گفتگو با پایگاه خبری خبر۲۴ با بیان این مطلب افزود: قانون اساسی اجازه اعتراض را به مردم برای پیگیری مطالباتشان داده است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب همچنين از بررسی قانون تجمعات و اعتراضات قانونی در مجلس خبر داد و گفت: در این زمینه کارگروه‌های مختلفی شکل گرفته و‌ دولت، شورای نگهبان و مرکز پژوهش‌های مجلس در حال بررسی آن هستند‌.

آصفری با بیان اینکه با قانونمند کردن اعتراضات اجازه سوءاستفاده از آن گرفته می‌شود، گفت: در مورد اعتراضات یک نظریه بر اعتراضات اطلاع محور و یک نظریه بر اعتراضات مجوز‌ محور دلالت‌ دارد اما ما به دنبال قانونمند کردن اعتراضات اطلاع‌محور هستیم که در چهارچوب اصل ۲۷ قانون اساسی نیز هست.

وی همچنین‌ اذعان کرد: در بحث اقتصادی نیز اقدامات خوبی در این دوره از مجلس و حداقل در دو سال گذشته صورت گرفته اما تاثیر برخی از آنها به دلیل تحریم‌ها آنگونه که باید‌ دیده نشده است.

آصفری از جلسه مشترک و قریب‌الوقوع دولت و مجلس برای بیان دغدغه نمایندگان و گلایه‌‌مندی دولت و چاره‌اندیشی برای آنها خبر داد و افزود: دنبال‌ این هستیم که تیم اقتصادی دولت هماهنگ‌تر شده و لايحه‌ای را در حوزه اقتصادی به مجلس بیاورد.

وی ادامه داد: غربی‌ها با توجه به عصبانیت و ناراحتی که از مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی دارد و با توجه به اینکه در چهل سال گذشته با تمام تهدیدها و توطئه‌هایی که علیه کشور داشتند‌ و حتی با جنگ تحمیلی، انفجارها، ترورها‌ و... نتوانستند به اهدافشان دست پیدا کنند اکنون با صرف هزینه‌ها‌ی زیاد سعی به ترویج اقدامات تروریستی و آشوب‌طلبی در کشور دارند.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس  بیان کرد: خارج‌نشینان‌ با ایجاد جو‌ رعب و وحشت و ناامنی در داخل سعی دارند چهره بدی از جمهوری اسلامی به جهان نشان دهند تا بتوانند مجامع بین‌المللی را در مقابل جمهور اسلامی ایران قرار دهند تا آنها نسبت به صدور بیانیه‌ها و قطعنامه‌ها علیه ایران اقدام کنند.

این نماینده مردم استان مرکزی در مجلس با اشاره به اینکه جریان اپوزوسیون‌ و برانداز در این چهل سال با دیدن پیشرفت و توسعه ایران دچار ناراحتی شده‌ و سعی دارند با ایجاد ناامنی به اهداف خود دست پیدا کنند، اضافه کرد: با حمایت رژیم صهیونیستی و سعودی‌ها هزینه‌های زیادی را در مسیر ضد ایران صرف می‌کنند اما نتوانسته‌اند به اهدافشان برسند.

وی هدف معاندین را تجزیه ایران دانست و با تاکید بر اینکه دشمن می‌داند که با ایران یکپارچه نمی‌تواند مبارزه کند، توصیح داد: ما بارها در دستگیری عناصر دستگیرشده‌ معاند وقتی سرنخ‌ها را دنبال کرده‌ایم دیده‌ایم‌ برخی از آنها به جریان معاند خارج از کشور وصل هستند‌.

این مسئول همچنین تصریح کرد: اما آنچه باید مدنظر ما باشد این است که نباید مسئولین کشور خواسته‌ها و مطالبات قانونی مردم را در حوزه اقتصاد، تورم و گرانی نادیده بگیرند‌.

آصفری ادامه داد: بخشی از مشکلات اقتصادی ما ناشی از تحریم‌های ناجوانمردانه غرب و آمریکاست بااین‌حال برای رفع همه مشکلات باید چاره‌اندیشی‌ شود تا دشمنان نتوانند‌ از مشکلات داخلی ما سوءاستفاده کنند و اعتراضات قانونی مردم را به سوی اختلاف‌افکنی، آشوب و درگیری‌های خیابانی ببرند.

وی گفت: به اعتقاد من امروز دولت، مجلس و قوه قضائیه همه باید برای‌ رفع تنگناها و تحقق مطالبات مردمی در زمینه اشتغال، معیشت و باقی مشکلات تلاش کنند و اجازه ندهند بین مردم و مسئولین فاصله ایجاد شود.

‏وی با بیان اینکه دشمن به دنبال تبدیل مسائل داخلی ایران به پروژه‌های خاص خود است از مسئولان خواست تا با تلاش و جدیت از ناامیدی مردم و سلب اعتماد آنها از نظام را بگیرند‌.
24-news.ir/vdcfejdytw6dyxa.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز