تاریخ انتشارشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
پژوهشگر،استاد حوزه و دانشگاه در خصوص توطئه های دشمن در این 43 سال گفت : طی 43 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی هر بار با پی ریزی توطئه ای در صدد اینکه بتوانند عقده ها و کینه های خود را خالی کنند اما هر بار با شکست مفتضحانه روبرو شدند.
باید برای رشد سوادرسانه ای در کشور تلاش کنیم
طی 43 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی هر بار با پی ریزی توطئه ای در صدد اینکه بتوانند عقده ها و کینه های خود را خالی کنند اما هر بار با شکست مفتضحانه روبرو شدند.
امنیت گران بهاترین و باارزش ترین موضوع در یک کشور به شمار می رود و پس از فوت مهسا امینی دشمنان انقلاب بار دیگر درصدد توطئه چینی و دسیسه برآمدند تا به اهداف خود در زمینه براندازی نظام برآیند اما مردم باغیرت کشور ایران همیشه در مقابل این توطئه باهوش عمل میکنند.
جوانان و نوجوانان کشور را نشانه گرفتند و آنها را فریب دادند تا به خواسته های خود برسند اما دست نشانده ها باید بدانند مردم برای این انقلاب و نظام از جان خود و عزیزانشان گذشتند تا اسلام و قرآن و انقلاب پایدار بماند.
ولایتمداری ملت ایران و حامی و پشتیبان بودن از ولایت فقیه سرلوحه خواسته مردم ایران به شمار می رود. انقلاب و قرآن و اسلام مقوله های مورد توجه و و خط قرمزاز سوی ملت شریف ایران است.
با توجه به شرایط کنونی کشور به سراغ پژوهشگر،استاد حوزه و دانشگاه رفته و با او به گفت و گو در خصوص شرایط کنونی کشور رفتیم.
آنچه در این مصاحبه می خوانید گفت و گوی تفضیلی خبر24 با آیت الله دکتر ایمان ضرابی(پژوهشگر،استاد حوزه و دانشگاه) است که به موضوع و مقوله مورد توجه نسبت به اغتشاشات و حوادث اخیر کشور پرداخته است.

خبر24: چرا برخی همزبان با دشمنان، ایران را بدون جمهوری اسلامی می خواهند و با پرچم فعلی و سرود ملی مخالفت می کنند؟ مقصد نهایی این دسته از افراد کجاست؟
آیت الله ضرابی: متاسفانه سال‌ها رسانه‌های معاند و شبکه‌های مخالف با بکار گیری شیوه‌های نوین تبلیغ در حال سم پاشی هستند و با یک برنامه ریزی دقیق بدنبال ایجاد یک ارتش مجازی هستند که در زمان لازم آنها را وارد دنیای واقعی کنند و مشاهده می‌کنیم که در انحراف عده‌ای موفق بودند. این رسانه ها ابتدا با وابسته کردن مردم به فضای مجازی نوعی عادت برای مخصوصا نسل جوان ایجاد کردند تا آنها ساعاتی را در این فضاها سپری کنند و در این بین به تولید تفکرات ضد دینی و پوچ بودن مفاهیم دینی و شعائر می پردازند. این همزبانی به تعبیر شما در واقع ما حصل تلاش دشمن در گرفتن هویت دینی این کشور هست.
نکته جالب توجه در زدودن هویت این کشور این است که پرچم کشور را به آتش کشیدند و این خود یک دشمنی عریان با هویت این جوانان است .
از قدیم الایام در میادین مختلف از میادین جنگ و...پرچم یک کشور نماد و هویت آن کشور است، حتی برای بر پا ماندن این نماد بسیاری جان خود را به خطر می انداختند. این دشمنان آمدند تا نسل جوان ما را بی هویت کنند و بدون شک مخالفت آنها با اسلام است و خب پرچم ایران نماد اسلامی دارد سرود ملی ما یک سرود با مفاهیم اسلامی هست.
این‌ها می‌خواهند اسلام نباشد و مقصد نهایی این دسته ایرانی بدون اسلام یا به تعبیر دیگر سکولار است که البته این جزو سند راهبرد امنیت ملی امریکا در قرن جدید برای کشورهای مسلمان بخصوص ایران است .
هرچند نباید از بیان این نکته غافل بمانیم که برخی مسئولین کشور در ادوار مختلف با اعمال ناشایست خود موجبات بی اعتمادی را برای همین افراد ایجاد کردند که آنها به سمت و سوی رسانه های بیگانه کشیده شدند و الا اگر مدیران کشور با اشتباهاتشان روزنه ای ایجاد نکنند ما کمتر شاهد افرادی هستیم که خوراک فکری خود را از رسانه های معاند می‌گیرند.

خبر24: دلیل هجمه های گسترده و تشکیل ارتش سایبری و لشکرکشی مجازی و رسانه ای دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران و ناامیدسازی مردم از جمهوری اسلامی چیست؟ آیا این حجم از کینه و عقده دشمنان از جمهوری اسلامی، در خصوص سایر دولت ها سابقه داشته است؟
آیت الله ضرابی: همانطور که در سوال قبل اشاره شد اصل ماجرا مبارزه با اسلام است. شاید این سوال برایتان پیش آید که کشورهای مسلمان دیگری مثل عربستان هم مسلمان است اما با آنها کاری ندارند و اتفاقا با آنها هم پیمان هم هستند ؟
درست است اما مساله ایران فرق دارد چراکه اولا ایران مروج اسلام شیعی است و اسلام شیعی نوعی اسلام کمال یافته است اسلام شیعی ظالم ستیز است و در پی نجات مظلوم از چنگال ظالم ؛درثانی ایران با تاسی از امامان شیعه مستقل است و زیر بار زور نمیرود و می خواهد روی پای خود بایستد دلیل این لشکر کشی در فضای مجازی و صرف هزینه های میلیارد دلاری همین امر است و خب اینها میدانند که در جنگ سایبری با پروژه نا امید سازی مردم و نسل جوان و برجسته کردن مشکلات داخلی بهتر می توانند ایران را ضعیف کنند پس تمام قد و با تمام قوا به میدان امدند تا اسلام شیعی را محو سازند و حال آنکه :
چراغی را که ایزد برفروزد           هرآنکس پف کند ریشش بسوزد
ما در طول تاریخ داشتیم کشورهایی را که با آنها مخالفت شد مبارزه شد تحریم شدند اما شاید بتوان به جرات گفت این میزان حمله و صف آرایی واقعا سابقه نداشته است.

خبر24: چگونه و با چه راهکارهایی می توان در برابر جنگ شناختی و جنگ ترکیبی دشمنان علیه اسلام و جمهوری اسلامی ایران مقابله کرد و اثر حملات آنان را خنثی کرد؟ حمایت علنی از نظام جمهوری اسلامی ایران چه نقشی در این مسیر می تواند ایفا کند؟
آیت الله ضرابی: باید در ایجاد سواد رسانه ای و آگاهی بخشی مردم مخصوصا جوانان تلاش کرد. این درس را اگر در مدرسه تدریس شود و باید بهترین و باسواد ترین معلم ها برای دانش آموز و دانشجو تدریس کنند چون بسیار مهم و قابل توجه است و نباید با نگاه یک درس بی ارزش به این حوزه دیده شود.
سواد رسانه و سواد بکار گیری فضای مجازی دام های فضای مجازی ، حیله ها، ترفندهای فریب، کار کرد و شناخت الگوریتم های هوش مصنوعی در فضای مجازی و پلتفرم ها را به آنها بشناسانیم.
چندین سال پیش در درس خارج خودم درقم به شاگردانم گفتم متاسفانه در ایران اول طرح یا کاری اجرا می شود سپس سواد و آگاهیش ورود می کند که این واقعا غلط و اشتباه است،ابتدا باید سواد و علم ایجاد می شد پس از آن گوشی همه ی زندگی مردم ما  می شد.
الان هم دیر نشده متولیان این امر باید بدانند که جنگ رسانه ای کمتر از تمامیت ارضی ما اهمیت ندارد و باید همانگونه که در دفاع از مرزها آماده ایم در این جنگ هم با مسلح شدن به دانش روز و بکار گیری متخصصان توطئه دشمنان اسلام و ایران را خنثی کنیم.
یکی دیگر از راهکارهای خنثی سازی حیله دشمنان حفظ انسجام ملی است و دوری کردن از چیزهایی که باعث شکاف اجتماعی می شود، بنده شاهد بودم بسیاری از کسانی که معترض هستند می گویند مثلا فلان کار را برای مردم می کنم یا پشت سر مردم هستند. بنده خطاب به آنها می گویم که همه مردم هستن چرا دنبال دو قطبی کردن جامعه هستید چرا حواسمان جمع نیست که ما  در خارج مرز کشورمان دشمن داریم دشمنی که بدنبال چند پاره گی ایران عزیز ماست.
حمایت علنی اول باید از سوی چهره ها، صاحبان تریبون انجام شود. باید فکرها را بسازند و به شبهات پاسخ بدهند. دشمن را بشناسانند و وقتی مردم دشمن را شناختند آن زمان به طور خود جوش از هویت خودشان دفاع می کنند.

24-news.ir/vdce7e8z7jh8zzi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز