تاریخ انتشارشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۴
فعال اجتماعی و سیاسی بیان کرد: پیشرفت ایران در عرصه های گوناگون و عقده های دشمنان، زمینه ساز اغتشاشات اخیر شد
جوانان و بانوان هدف اصلی دشمنان برای فتنه اخیر بودند
در داخل کشور اخیرا اعتراضات و ناآرامی هایی رخ داده که بر گرفته از نقشه دشمنان نظام است و آنها از ابتدای انقلاب تمام راهکارها و ترفندها را برای تحقق اهداف پلید خود بکار گرفتند و متاسفانه در حوادث اخیر هم جوانان و هم بانوان را مورد هدف قرار دادند. تمام تلاش ها آنها در ناکارآمد نشان دادن دولت و مجلس و نظام است تا اعتماد مردم را از حکومت سلب کنند.
همه در یک کشور برادر و هموطن هستند و هیچ کس نباید فرصت و اجازه به غیر و دشمنان دهد تا وارد حریم خانه امنشان شود و برای دست یافتن به اهداف و خواسته هایشان، اتحاد و یکدلی را از میان بردارند.
بیگانگان با راه یافتن به خانه و حریم امن قصد دارند تا به سهولت اهدافشان را عملی کرده و کینه توزی و عقده های گذشته را به این بهانه یکباره خالی کنند.
با توجه به شرایط کشور و اغتشاشات در روزهای اخیر به سراغ حجت الاسلام عباسعلی باباگل زاده فعال اجتماعی و سیاسی رفته و با او به گفت و گو نشستیم. وی در گفت و گو با خبرنگار خبر24 به سوالات پاسخ داد.

خبر24: چرا در شرایط فعلی، حمایت رسمی و علنی از نظام جمهوری اسلامی ایران واجب است؟ ضرورت این موضوع را توضیح بفرمایید؟
 باباگل زاده: به عنوان مقدمه لازم می دانم عرض شود، علی رغم وجود مشکلات و تحریم های ظالمانه و فشارهای زیاد استکبار و زیاده خواهان، بر ملت ایران و تحمیل جنگ نظامی در 8 سال اول انقلاب و سپس جنگ های فرهنگی، و اقتصادی بر کسی پوشیده نیست که در ایران اسلامی به برکت تلاش جوانان و نخبگان در عرصه مختلف من جمله علمی، ورزشی ، پزشکی و نظامی پیشرفت های چشمگیری داشته ایم.
به عنوان مثال کشور ما در زمان دفاع مقدس حتی در تجهیز سیم خاردار و کمترین امکانات نظامی با مشکل مواجه بوده اما امروزه در رشد علمی و دانش بنیان و همچنین نظامی جزء کشورهای برتر منطقه هستیم و در المپیادهای علمی و تولید علم و فن آوری برپایه اطلاعات wed of Science   در سال 2021 با کسب رتبه پانزدهم جهان دارای رشد قابل توجه ای شدیم. همچنین پیشرفت های نظامی ما در ساخت موشک، بهباد و دیگر تجهیزات چشمگیر بوده قطعا بخاطر همین پیشرفت های روز افزون همواره مورد هجمه دشمنان و استکبار هستیم، اما چرا باید از نظام اسلامی حمایت شود به هر حال منطقی و عقلی است نظامی که بر پایه دموکراسی و مردم سالاری دینی پایه ریزی شده و مردم بر تعیین سرنوشت خود تصمیم می گیرند همه باید با اتحاد، همدلی و انسجام ، پشتیبان اصول نظام و قانون اساسی باشیم تا دشمنان ایران که در واقع با روحیه ظلم ستیزی و استکبار ستیزی ملت ایران مخالف هستند اجازه سوء استفاده و تفرقه افکنی را ندهیم.
کاملا واضح است سال ها برنامه ریزی کردند با تفرقه افکنی و ایجاد شکاف بین قومیت ها و مذاهب وآحاد ملت به تجزیه ایران بپردازند و مانع رشد جمهوری اسلامی شوند در این شرایط موجود همه مردم ایران اعم از کرد، لر، ترک و مازنی ... و جناح های سیاسی و احزاب باید با وفاق ملی نقشه دشمنان را خنثی کنیم. 

خبر24: علت نگرانی عده ای که موافق نظام هستند اما حاضر به حمایت علنی از نظام نیستند، چیست؟
باباگل زاده:  به دلیل خطر تجزیه ایران بزرگ، آنهایی که اپوزسیون و معاند نظام نیستند و قانونی اساسی جمهوری اسلامی را قبول دارند و در مسئولیت‌های مختلفی در این نظام خدمت کردند. امروزه باید حمایت شان را علنی کنند و حاکمیت هم به نظرات و پیشنهادهای افراد موثر و دلسوز از هر جناحی که هستند توجه کند و از همه ظرفیت های انسانی درون نظام استفاده کند یعنی در واقع فرا جناحی عمل کند. 
شاید بعضا به خاطر رقابت‌های سیاسی و یا تضعیف حاکمیت در حوزه سیاسی سکوت کردند و منتظر فرصت مناسبی هستند تا مجددا به عرصه قدرت برگردند اینکه جناح ها، احزاب و شخصیت های موثر تلاش داشته باشند به قدرت برگردند یک امر طبیعی است اما در شرایط کنونی دشمنان عملا و علنا به دنبال نابودی ایران هستند اولویت همه احزاب اعم از اصلاح طلبان، اعتدالیون، و اصولگراها و دیگر گروها و تشکل ها باید درک از شرایط کنونی داشته باشد.
باید متوجه باشیم اگر دشمنان به اهداف شان برسند دیگر رقابتی باقی نمی ماند و همه در یک کشتی سوراخ شده غرق می شویم وقتی اصل و اساس در خطر است عقل و منطق حکم می کند رقابت ها را به رفاقت و همدلی تبدیل کنیم و به منافع ملی بیاندیشیم. 

خبر24: چطور و با چه راهکارهایی باید این فضای نگرانی را شکست و همه مردمِ مدافع نظام را به حمایت علنی از نظام فراخواند؟ 
باباگل زاده:  اولا ، باید دستاوردهای نظام در تمام دولت ها مورد تبیین قرار گیرد تا مردم به ویژه جوانان فریب دشمنان را نخورند و نسبت به آینده خود و کشور ناامید نشوند. دشمن با تمام توان با استفاده از نیروی انسانی ، فضای مجازی و گسترش رسانه های جمعی وارد کار زارشده تا با ایجاد جنگ و تفرقه داخلی و همچنین جنگ قدرت بین رقبای سیاسی به هدف شوم و کثیف خود برسد. 
همبستگی ملی مهمترین ضرورت امروز جامعه است. دوما، باید بپذیریم اقشار مختلف مردم از نظر اقتصادی و معیشت تحت فشار هستند دولت، مجلس، و قوه قضائیه بطور کلی حاکمیت باید به مطالبات و خواسته های به حق مردم توجه کند و موانع و مشکلات را برطرف کند به شعارها و وعده هایی که می دهند عمل نمایند تا اعتماد عمومی افزایش پیدا کند. 
ثالثا، شرایط و فضایی ایجاد شود تا افردای که نسبت به وضعیت موجود معترض می باشند و اهل اغتشاش و خرابکاری نیستند، در یک فضای باز و آزاد دیدگاهها و نظرات خود را بیان کنند و در دانشگاهها، و مجامع علمی و صدا و سیما کرسی های آزاد اندیشی برگزار شود و به خواسته های معترضین توجه شود و حقوق مشروعشان در حد توان رسیدگی گردد. رابعا، از اختلاس ها که در دولت ها اتفاق می افتد پیشگیری شود و با افرادی که نسبت به بیت المال دست درازی دارند و یا در گذشته دست درازی کردند به شدت برخورد شود ومدیران ضعیف و بعضا بی برنامه حذف شوند، توانمند ، افراد برنامه محور و مردمی و نیروهای با تجربه و سالم، توانمند ، متعهد و متخصص در انتصابات در اولویت قرار گیرند. 
24-news.ir/vdcfxjdyyw6dyya.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز