تاریخ انتشاريکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۹
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با تاکید بر آشنایی هیئت امنای موقوفات با قوانین وقف، گفت: تمامی اسناد ثبتی اوقاف باید تاپایان سال جاری حدنگاری شود.
امروز میزان امین‌های اوقاف با سال گذشته قابل مقایسه نیست
به گزارش خبر24، حجت‌الاسلام سید مهدی خاموشی ظهر یکشنبه در ارتباط ویدئوکنفرانسی در نخستین همایش منطقه‌ای آموزشی توجیهی امنا موقوفات و رؤسای ادارات اجرایی استان‌های مازندران، گیلان، گلستان و سمنان که در ساری برگزار شد، خواستار نگاه جدید به ماده ۵ اوقاف و پیگیری و توسعه آن در امر وقف شد و اظهار کرد: امروز میزان امین‌های اوقاف با سال گذشته قابل مقایسه نیست و خروجی کار خوب است.

وی افزود: توصیه نخست این است که امنا با یکدیگر تبادل اطلاعات کنند یعنی کارکردهای موفق یکدیگر را الگو بگیرند و اجرایی کنند، باید کم کم به سمت وحدت رویه در مسئله امین‌ها برویم، اگر امینی با مستاجرین برخورد نظام‌مندی دارد و جریان کارشناسی‌ها دقت نظر و الگوریتم ذهنی خوبی دارد، بقیه هم مثل او عمل کنند.

خاموشی با بیان اینکه افزایش درآمدها در بحث اجرا یک موضوع ولی در بحث بهره‌وری بالاتر بحث دیگری است، گفت: اگر زمین‌های زراعی و عرصه‌ای برای ساخت و ساز تجاری یا مسکونی، خدماتی، صنعتی و یا معدن مدنظرتان است، دقت نظر داشته باشید که نقطه نظر و پیشنهادات را به یکدیگر بدهید.

رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه کشور با اشاره به تذکرات مفید امین، خاطرنشان کرد: امکانات امنا با یکدیگر تفاوت دارد، و حرکت حقوقی ضرورت است و برای حدنگاری و تحکیم اسناد ثبتی و GIS درخواست داریم تا قبل از پایان سال هیچ حکمی باقی نماند.

وی خواستار تبادل فکر و تعامل ذهنی شد و تصریح کرد: شناخت مزیت‌های نسبی استان و بارگذاری زمینه‌ها است، تا با تکیه بر مزیت‌های نسبی مجموعه‌ها اداره شود، باید مقداری پوسته سنتی خودمان را بشکنیم و با تهیه زمین، معدن، سهام کارخانه مستعد واحد توانمندی را ایجاد کنیم تا اتفاقات خوبی رقم بخورد، همچنین امین باید به کل قوانین وقف آشنا باشد.


منبع : مهر
24-news.ir/vdccm0qss2bqss8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز