تاریخ انتشارجمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۵
دیدار تیم‌های ملی فرانسه و انگلیس در یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ حساس‌ترین دیدار این دو تیم در جام جهانی است.
تاریخچه تقابل‌های انگلیس و فرانسه در جام جهانی +جدول
به گزارش خبر24، در یکی از دیدارهای یک چهارم جام جهانی ۲۰۲۲ دو قهرمان سابق جام جهانی به هم رسیدند. فرانسه که چهار سال پیش در جام جهانی روسیه به قهرمانی رسیده بود، حالا به قطر آمده تا عنوان قهرمانی خود را تکرار کند. از طرفی تیم ملی انگلیس که سال‌ها است که در کسب جام‌های مختلف ناکام بوده است، می خواهد دوباره شخصیت قهرمانی خود را که در دهه ۶۰ میلادی داشتند، به رخ جهانیان بکشند.
 

بسیاری از فوتبال دوستان برنده این دیدار را مدعی اصلی قهرمانی می‌دانند و معتقدند که قهرمان جام جهانی از دل این بازی بیرون می‌آید. این دو تیم به دلیل حضور در یک قاره بازی‌های زیادی با هم انجام دادند. آنها تاکنون ۳۱ بازی در دیدارهای مختلف به مصاف هم رفتند که سهم انگلیس ۱۷ پیروزی و سهم فرانسه ۹ پیروزی بوده است. ۵ تساوی هم در کارنامه دو تیم دیده می‌شود.

نکته قابل توجه درباره دیدارهای این دو تیم، قدرت مطلق فرانسه پس از شروع قرن ۲۱ است. پس از سال ۱۹۹۹ تیم ملی انگلیس تنها یک بار در سال ۲۰۱۵ موفق شده است که فرانسه شکست دهد. همزمان با شروع قرن جدید فوتبال فرانسه به عنوان یک قدرت تازه به فوتبال معرفی شد. فرانسه از سال ۱۹۹۹ در هشت دیدار با تیم ملی انگلیس روبرو شده و فقط یک بار تن به شکست داده است، این در حالی است که پیش از آن در ۲۵ بازی برگزار شده ۱۸ بازی را مقابل انگلیس شکست خورده است.
 

از ۳۱ دیدار خروس‌ها و سه شیرها، ۲ مسابقه در جام جهانی بوده است که هر دو بازی با پیروزی انگلیس به پایان رسید. البته آنها در سال‌های اخیر بازی‌های زیادی در تورنمت مختلف با هم نداشتند و دو دیدار آنها در جام جهانی به سال‌های ۱۹۶۶ و ۱۹۸۲ بازمی گردد.
 

هواداران در سرتاسر دنیا برای این مسابقه لحظه شماری می‌کنند و بسیاری از فوتبال دوستان این دیدار را مهم‌ترین دیدار تاریخ این دو تیم می دانند و پیش‌بینی می‌شود که شاهد یکی از جذاب‌ترین مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باشیم.

این دو تیم روز شنبه ۱۹ آذر از ساعت ۲۲:۳۰ در ورزشگاه البیت روبروی هم صف آرایی خواهند کرد.
24-news.ir/vdcgqt9quak9qn4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز