تاریخ انتشارجمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰
سخنگوی صنعت برق گفت: با توجه به اینکه در ایران قیمت ها تکلیفی است و خیلی ارزانتر از قیمت های جهانی است، متاسفانه عده ای سودجو از طریق اتصال شبکه های ورود برق در سرانه هایی که راکد هستند مانند بخش های کشاورزی و حتی خانگی سوء استفاده می کنند.
دزدی برق به دلیل ارزانی آن است
به گزارش خبر24، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق، در خصوص استخراج رمز ارز اظهار داشت: حدود ۳۰۰ مگاوات به صورت قانونی رمز ارز استخراج می‌شود که از طریق شبکه سراسری تامین شده و نسبت به سال گذشته رشد قابل ملاحظه ای نداشته است.

رجبی مشهدی ادامه داد: هیات وزیران تسهیل نامه ای را در خصوص استخراج رمز ارز داشته و به ۴ طریق امکان تغییر رمز آنها فراهم است و چیزی که ما به دنبال آنیم این است که رشد صنعت استخراج رمز ارز با توسعه انرژی تجدیدپذیر امکان پذیر می شود

وی درباره برق دزدی افزود: با توجه به اینکه در ایران قیمت ها تکلیفی است و خیلی ارزانتر از قیمت های جهانی است، متاسفانه عده ای سودجو از طریق اتصال شبکه های ورود برق در سرانه هایی که راکد هستند در بخش های کشاورزی وخانگی استفاده می کنند.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به جریمه افراد متخلف گفت: در صورت شناسایی این افراد، اگر به اخطار وزارت نیرو یا صنعت برق توجه نشود علاوه بر جریمه های سنگین، نسبت به جمع آوری انشعاب نیز اقدام می‌شود.

رجبی مشهدی افزود: کشفیات ما بیش از ۶۵۰مگاوات بوده که معادل نیروگاه هزار مگاواتی است که صرف استخراج رمز ارز بصورت غیر مجاز می‌شد.

منبع: مشرق
24-news.ir/vdcb5ab88rhb8sp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز