تاریخ انتشارجمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۰
دادستان مرکز استان سیستان و بلوچستان درخصوص قتل امام جمعه مسجد امام حسین (ع) شهرستان خاش جزئیاتی را بیان کرد.
جزئیات ربایش و شهادت امام جمعه اهل سنت خاش
به گزارش خبر24، شمس آبادی دادستان مرکز استان سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با میزان در رابطه با جزییات قتل امام جمعه مسجد امام حسین (ع) شهرستان خاش اظهار کرد: مولوی عبدالواحد امام جمعه مسجد امام حسین (ع) شهرستان خاش روز گذشته در مسجد حضور داشت که افراد ناشناس از درب پشتی مجسد وی را صدا کرده و سوار یک خودروی پژو بدون پلاک می‌کنند.

دادستان مرکز استان سیستان و بلوچستان گفت: بعد اطلاع از ربوده شدن مولوی عبدالواحد با دستور دادستان شهرستان برای تحقیق روی پرونده بازپرس تعیین شده بود و تمام نیروها برای پیدا کردن مولوی عبدالواحد و شناسایی آدم ربایان مامور شده بودند که متاسفانه به نظر می‌رسد متهمان بعد از ربایش اقدام به قتل مولوی عبدالواحد کرده‌اند.

وی افزود: امروز جسد مولوی عبدالواحد در یکی از جاده‌های فرعی شهرستان خاش در حالی که ۳ گلوله به وی شلیک شده بود که گلوله‌ها از ناحیه سر خارج شده است، کشف شد.

دادستان مرکز استان سیستان و بلوچستان گفت: بازپرس ویژه قتل در محل حاضر و پرونده قضایی در مورد این موضوع تشکیل شده است.

شمس ابادی بیان کرد: پلیس آگاهی نیز در حال بررسی موضوع برای شناسایی عوامل این حادثه است.

 این عالم انقلابی، اهل سنت چندی پیش و طی سفر هیئت اعزامی از دفتر مقام معظم رهبری به سیستان و بلوچستان، در دیدار با حجت الاسلام حاج علی اکبری مسئول هیئت اعزامی و رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور، بیان کرده بود: بارها از سوی گروهک‌های تروریستی تهدید به مرگ شده اما بر مواضع خود استوار است.

وی در حوادث اخیر نیز مواضع انقلابی را اتخاذ کرده به طوری که در دیدار با نمایندگان اعزامی از سوی مقام معظم رهبری گفته بود: "شما از مردم بپرسید که از مسجد امام حسین (ع) که من پیش‌نماز آن هستم، حتی یکی نفر هم بعد از نماز جمعه به خیابان نیامد و در آشوب اخیر خاش حضور نداشت، گفتم کسی حق ندارد از مسجد بیرون برود، چون می‌دانستیم منافقین بیرون هستند و می‌دانیم چه‌کار می‌کنند".

او در آن دیدار ادامه داده بود: "رهبری دوست ما هستند، این مملکت بعد از نظام اسلامی به درد ما نمی‌خورد، ما شما برادران تشیع را به‌خاطر خدا دوست داریم وگرنه چیزی از شما نگرفته‌ایم که بگویند این دوستی به‌خاطر دنیاست".

با این موضع گیری های اخیر این عالم انقلابی اهل سنت، در رسانه‌های معاند که سکان اغتشاشات و آشوب‌ها را در جنوب شرق کشور در دست دارند، بارها مورد تهدید و خطاب قرار گرفته و سعی در تحریک قوم بلوچ علیه وی کرده‌اند و در کمتر زمانی مورد ربایش و سپس شهادت قرار می‌گیرد.

بیانیه شورای تأمین سیستان و بلوچستان در خصوص شهادت مولوی عبدالواحد ریگی

شورای تأمین سیستان و بلوچستان در خصوص شهادت مولوی عبدالواحد ریگی امام جمعه اهل سنت مسجد امام حسین (ع) شهرستان خاش بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: براساس گزارشات اولیه، مولوی "عبدالواحد ریگی" امام جمعه اهل سنت مسجد امام حسین (ع) شهرستان خاش از مولوی‌های شاخص منطقه و استان سیستان و بلوچستان توسط افراد ناشناس ظهر پنجشنبه ربوده و به شهادت رسیده است.

این بیانیه می‌افزاید: گزارش‌های تکمیلی پس از بررسی دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی به اطلاع هموطنان عزیز خواهد رسید.

منبع: مشرق
24-news.ir/vdcbsab8wrhb8sp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز