تاریخ انتشارشنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۸
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: در حال‌حاضر کشور تقریباً وارد پیک مرحله جدید کرونا شده‌ و با چند مورد شناسایی شده جز آمادگی کامل مواجهه با آن راه گریزی نیست.
دولت کنترل کرونایی مرزها را جدی بگیرند / به دوران استفاده از ماسک برمی‌گردیم
سید جلیل میرمحمدی میبدی در گفتگو با خبر۲۴، با بیان این مطلب افزود: باید به دوران استفاده از ماسک در اماکن عمومی و اجتماعات برگردیم و از مسافرت‌ها‌ و حضور غیرضروری در اجتماعات پرهیز کنیم‌.

وی واکسیناسیون انجام شده در سال‌های اخیر را اتفاق خوبی در راستای داشتن آمادگی برای مواجهه با موج جدید کرونا دانست و گفت: ضروری است تمام کسانی که دز‌ یادآور را دریافت نکرده‌اند به ویژه دارندگان بیماری‌‌های زمینه‌ای و افراد بالای ۶۰ سال نسبت به دریافت آن اقدام کنند‌. 

این نماینده یزد در مجلس ادامه داد: نکته دیگری که نشان از آمادگی کشور برای مقابله با موج جدید کرونا دارد، اعلام آمادگی بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی است، ما در این مراکز هم نیروهای تجربه کسب کرده و آموزش دیده به تعداد کفایت کننده داریم و هم طی سال‌های اخیر که درگیر کرونا بودیم تجهیزات مورد نیاز از جمله اکسیژن‌ساز، تخت‌های آی‌سی‌ی، دستگاه ونتیلاتور و ... را تأمین کرده‌‌ و موجود داریم و در کل یک آمادگی بالقوه در مجموعه مراکز بهداشتی درمانی وجود دارد.

میرمحمدی میبدی از مردم خواست علائم سرماخوردگی را جدی بگیرند، سردرد، سرفه، بدن درد و آب ریزش بینی را یک سرماخوردگی ساده ندانند، اگرچه خیلی از این موارد می‌تواند سرماخوردگی یا آنفولانزا باشد اما ضرورت دارد‌ این افراد تا چند روز پس از ابتلا حتما در منزل استراحت داسته باشند و با افراد  دیگر تماس نداشته باشند تا به عدم شیوع کرونا کمک کنند.

وی همچنین کنترل مرزها و ورود مسافران خارجی را از راه‌های موثر در پیشگیری کرونا برشمرد و خاطرنشان کرد: یکی از نکاتی که دولت می‌تواند با انجام آن در عقب انداختن این همه‌گیری کمک کند کنترل مرزهاست‌. افرادی که وارد کشور می‌شوند باید حتماً واکسینه شوند‌ و افرادی که خارج می‌شوند نیز باید قبل از خروج واکسیناسیون کامل را دریافت کنند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه افزود: ورود افراد از کشورهایی که کرونا در آنها شایع‌تر است مثل کشورهای آسیای شرقی با وسواس و دقت بیشتری بررسی شود و به نظرم در صورت رعایت همه این موارد در زمینه پیشگیری بتوانیم توسط خود مردم و دولت قدم‌های خوبی برداریم و در صورت ابتلا نیز مراکز درمانی قادر به ارائه خدمات خوبی خواهند بود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: انجام واکسیناسیون کودکان فعلاً نیاز نیست اما واکسیناسیون افراد بالای ۶۰ سال که دز یادآورد را دریافت نکرده‌اند و افرادی که بیماری زمينه‌ای دارند لازم است.
24-news.ir/vdcfevdyew6dyva.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نرخ طلا و ارز