تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۰
هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در روند به اصطلاح صلح در غرب آسیا، شهرک سازی رژیم صهیونیستی را غیرقانونی دانست و گفت که این مسئله مانع اصلی تحقق صلح است.
سازمان ملل: شهرک سازی اسرائیل غیرقانونی است
به گزارش خبر24 به نقل از الجزیره، «تور ونسلند» هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در روند به اصطلاح صلح در غرب آسیا شهرک سازی رژیم صهیونیستی را غیرقانونی دانست و گفت که این مسئله مانع اصلی تحقق صلح است و سازمان ملل همچنان خود را به حمایت از پایان اشغالگری متعهد می داند.

وی با بیان اینکه دامنه خشونت ها با شروع سال جاری در میانه تنش سیاسی و توقف روند صلح، تشدید یافته است، افزود: از پیامدهای تحریم های رژیم صهیونیستی علیه تشکیلات خودگردان فلسطین نگران هستیم.

ونسلند بر تعهد سازمان ملل به حمایت طرف های فلسطینی و صهیونیستی برای دستیابی به سازش تاکید کرد و گفت: از همه طرف ‌ها می‌ خواهم که تنش ‌ها را کاهش دهند و گام‌ های ملموسی برای ایجاد یک افق سیاسی بردارند.

هماهنگ‌ کننده ویژه سازمان ملل اضافه کرد: تاکید می ‌کنم که همه شهرک ‌سازی‌ ها بر اساس قوانین بین ‌المللی غیرقانونی بوده و همچنان یک مانع اساسی در مسیر صلح به حساب می آیند.

وی تاکید کرد: تخریب و مصادره اموال متعلق به فلسطینیان یک نگرانی جدی است، مقامات اسرائیلی در مدت کوتاهی، ۱۲۶ ساختمان متعلق به فلسطینیان را در منطقه C واقع در کرانه باختری و ۷ ساختمان را در شرق قدس اشغالی تخریب، مصادره یا مجبور به تخلیه کردند و ۱۲۷ فلسطینی از جمله ۶۰ کودک را آواره کرده اند.

منبع: مشرق
24-news.ir/vdcay0n6y49n6i1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما