تاریخ انتشارشنبه ۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳
فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: تصادفات رخ داده از اول تیر تاکنون درمسیرهای جنوبی این استان 15 کشته و 93 مجروح برجا گذاشت.
تصادفات جنوب ۱۵ قربانی برجا گذاشت
به گزارش خبر24، سرهنگ یداله ستوده روز چهارشنبه اظهار داشت: این تلفات انسانی نتیجه 68 تصادف در جاده های جنوب سیستان و بلوچستان بوده است.

وی دلایل عمده تصادفات در جاده های جنوبی سیستان و بلوچستان را توجه نداشتن به جلو، رعایت نکردن حق تقدم، انحراف و تجاوز به چپ و سرعت زیاد ذکر کرد.
وی 48 درصد علل تصادفات را واژگونی وسیله نقلیه به دلیل توجه نداشتن به جلو و سرعت زیاد ذکر کرد.
فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان تاکید کرد: در مجموع وجود راههای دو طرفه، قوس و پیچ های فراوان در کنار سرعت زیاد، رعایت نکردن قانون و قاچاق سوخت، انسان و کالا از مهمترین علل افزایش تصادفات در حوزه جنوب این استان است.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی راههای ارتباطی دارای 2 قرارگاه پلیس راه و 2 اداره کل راه و شهرسازی در شمال به مرکزیت زاهدان و جنوب به مرکزیت ایرانشهر است که شهرستانهای شمالی و مرکزی شامل زابل، هیرمند، زهک، نیمروز، هامون، زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب سوران و مهرستان زیر پوشش قرارگاه شمال و شهرستانهای جنوبی ایرانشهر، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، کنارک و چابهار زیرپوشش قرارگاه پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارند.
24-news.ir/vdcjaaevhuqevaz.fsfu.html
منبع : رکنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما