تاریخ انتشارشنبه ۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۰
رئیس حزب مخالف دولت فرانسه، آمریکا را به تلاش برای شروع جنگ جهانی در اروپا متهم کرد.
تلاش آمریکا برای شروع جنگ جهانی در اروپا
به گزارش خبر24، رئیس حزب سیاسی «میهن پرستان فرانسه» آمریکا را به تلاش در شروع جنگ جهانی سوم در اروپا متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری «تاس»، «فلوریان فیلیپات» رئیس حزب سیاسی «میهن پرستان فرانسه» در توییتی نوشت: «تحت فشار جنگ طلبان آمریکایی، کشورهای اتحادیه اروپا در مورد ارسال تسلیحات سنگین به اوکراین در ناآگاهی کامل و آمریکایی‌ها خواهان شروع جنگ جهانی در اروپا هستند.»

وی پیش بینی کرد که «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه احتمالا تانک‌های «لکلرک» را به اوکراین ارسال خواهد کرد. وی پیشتر از سیاست خارجی رئیس جمهور فرانسه انتقاد کرده است.

فیلیپات به تازگی از ماکرون خواست تا ارسال سلاح به کی‌یف را رد کند و گفت که چنین تصمیمی ارتش فرانسه را تضعیف کرده و توقف درگیری را ممکن نمی‌کند.

«رمضان قدیروف» رئیس منطقه خودمختار چچن نیز به تازگی گفت که جنگ کنونی در اوکراین جنگ جهانی سوم است. وی در سخنانی گفت: «اگر در نظر بگریم که دشمنان روسیه کاملا با یکدیگر متحد شده‌اند، این بدان معناست که جنگ در اوکراین، جنگ جهانی سوم است».

در رویدادی دیگر، معاون ناتو چهارشنبه گذشته به روسای ارشد نظامی سراسر اروپا گفت، روسیه در حال آماده شدن برای جنگی طولانی در اوکراین است، بنابراین ناتو هم باید برای «مدت طولانی» آماده باشد.

«میرچا جوآنا» معاون ائتلاف ناتو گفت که اعضای این ائتلاف باید بیشتر در زمینه اموردفاعی سرمایه گذاری کنند، تولیدات نظامی را افزایش دهند و از فناوری‌های جدید برای جنگ‌های آینده استفاده کنند.

معاون ائتلاف ناتو گفت: «ما هیچ نشانه‌ای نداریم که اهداف "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه تغییر کرده است. بنابراین باید برای مدت طولانی آماده باشیم. سال ۲۰۲۳ سال سختی خواهد بود و باید تا زمانی که این جنگ طول بکشد از اوکراین حمایت کنیم.»

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه نیز چهارشنبه گذشته در نشست خبری در مسکو به تشریح نتایج سیاست خارجی این کشور در سال ۲۰۲۲ پرداخت.

لاوروف با بیان اینکه ناتو از طریق اوکراین با روسیه می‌جنگد، گفت: «آنچه در اوکراین اتفاق می‌افتد، نتیجه آمادگی آمریکا برای جنگ هیبریدی علیه روسیه است.»

منبع: مشرق
24-news.ir/vdcgxu9qzak9q74.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما