تاریخ انتشاريکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۰
نگاهی کلی به آمار بازیکن مورد نظر باشگاه پرسپولیس مشخص می کند این فوروارد سن و سال دار برزیلی از آخرین فصلی که خوب گل زده ۶ سال فاصله گرفته است!
لوکادیا کجا، جانشینش کجا!
به گزارش خبر24، در روزهای اخیر عنوان شد که شاید باشگاه پرسپولیس برای به خدمت گرفتن یک مهاجم برزیلی از لیگ ژاپن قوای خط حمله اش برای دور برگشت مسابقات را تقویت کند. اما مهاجم برزیلی مدنظر یحیی گل محمدی دو فصل پیش تنها ۶ گل به ثمر رسانده است و در فصل اخیر نیز با وجود ۲۷ بازی فقط دو گل برای تیم شونان بلمار ژاپن زده و از این نظر آمار ضعیفی را از خود بر جای گذاشته است.
در طول روزهای گذشته خبری در ارتباط با پیوستن "ولینگتون لوییس دسوزا" مهاجم برزیلی باشگاه ژاپنی به تیم پرسپولیس منتشر شد. خبری که البته با بررسی شرایط این بازیکن در فصل گذشته و جاری مشخص می‌کند او در سالهای اخیر وضعیت چندان مناسبی را سپری نکرده است.

۶ سال پیش خوب گل می زد
این بازیکن آخرین بار در سال ۲۰۱۷ (شش سال پیش) در تیم "آویسکا فوکوکا" در لیگ دسته دو ژاپن توانست با ۱۹ گل آمار خوبی را از خود بر جای بگذارد ولی فصل بعد که به تیم "ویسل کوبه" در لیگ دسته برتر ژاپن پیوست در طول ۲۸ بازی تنها پنج گل برای این تیم به ثمر رساند. این بازیکن در سال ۲۰۱۴ نیز در لیگ دسته دو ژاپن با همین تیم شونان بلمار موفق شده بود در ۳۸هفته ۲۰ بار برای این تیم گلزنی کند اما در حال حاضر به هیچ وجه شرایط خوبی ندارد.

۵ فصل با میانگین سالی ۵.۴ گل!
دسوزا در طول سال‌های اخیر از ۲۰۱۸ تاکنون بیشترین تعداد گلی که در طول یک فصل به ثمر رساند شش گل بوده است و در سایر فصول دیگر به دلیل مصدومیت و یا ضعف در گلزنی تعداد گل‌های زده کمی را از خود بر جای گذاشته است! مجموع گل های زده این بازیکن در این مدت ۲۷ گل بوده است که میانگین ۵.۴ گل در هر فصل را برای این بازیکن مشخص می کند!

افت دسوزا ۲سال پیش استارت خورد
او فصل ۲۰۲۱ به رغم ۲۶ بار حضور در ترکیب تیم باشگاهی ژاپنی شونان بلمار فقط ۶ بار موفق به گلزنی شد. او در آن فصل در لیگ ۱۸ تیمی ژاپن در ۱۷ مسابقه در ترکیب اصلی حضور داشت و در ۹ دیدار از بیرون به ترکیب اضافه شد تا مجموع دقایق حضورش ۱۶۱۶ دقیقه شود.

۲۷ بازی دو گل در سال ۲۰۲۲
ولینگتون لوییس دسوزا در فصل ۲۰۲۲ نیز در ۲۷ بازی تنها ۸۵۰ دقیقه برای این تیم به میدان رفت تا تقریبا نصف مدت زمان فصل پیش از آن برای تیم ژاپنی به زمین رفته باشد. او در این فصل تنها در ۷ دیدار در ترکیب اصلی بود و در ۲۰ مسابقه از روی نیمکت به ترکیب اضافه شد و فقط ۲ گل زد!

قرارداد ندارد
دسوزا که در ۲۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ به این تیم ژاپنی پیوسته تا ۳۱ ژانویه سال ۲۰۲۳ یعنی ۱۰ روز دیگر با این تیم قرارداد داشته و به زودی قراردادش به پایان می رسد.

مهاجمی که ۹ میلیارد نمی ارزد!
قیمت این فوتبالیست ۳۴ ساله برزیلی در سایت ترانسفر مارکت ۲۰۰ هزار یورو تخمین زده شده که قطعاً با وجود آمار ضعیف و سن و سالش هیچ باشگاهی رغبت نمی کند او را با این قیمت به خدمت بگیرد. با حساب قیمت هر یورو ۴۸هزار و ۳۵۰ تومان قیمت این بازیکن چیزی در حدود ۹ میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان است.

مهاجم قاره پیما
این بازیکن ۱۸۶ سانتیمتر قد و ۸۶ کیلوگرم وزن دارد و متولد کشور برزیل است. فوتبالش را به شکل حرفه ای از سال ۲۰۰۸ استارت زده و از ۱۹ سالگی به بعد ۱۵ سال است در لیگ های مختلف آمریکای جنوبی (برزیل)، اروپا (بوندس لیگای یک و دو) و آسیا توپ زده است تا بازی در سه قاره را تجربه کرده باشد.
یک گل‌نزن جانشین لوکادیا می شود؟
  •  
     


  •  
24-news.ir/vdccpmqs12bqs48.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما