تاریخ انتشارشنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۹
نماینده دامغان در مجلس از افزایش پلکانی حقوق‌ و دستمزد کارکنان دولت خبر داد.
حقوق کارکنان دولت پلکانی افزایش می‌یابد// افزایش حق اولاد در بودجه ۱۴۰۲
علی‌اکبر علیزاده برمی، نماینده دامغان در مجلس شورای اسلامی، طی گفت‌وگو با خبر۲۴ درباره موضوع افزایش حقوق کارکنان دولت گفت: در بودجه ۱۴۰۲ حقوق همه کارکنان دولت به‌طور یکسان افزایش پیدا نمی‌کند؛ بلکه افراد با حقوق پایین‌تر، درصد افزایش بیشتری خواهند داشت و هرچه حقوق‌ها بالاتر می‌رود میزان افزایش کمتر می‌شود و این روند به عدالت اجتماعی نزدیکتر است.

وی افزود: میزان افزایش حقوق و دستمزد کارمندان دولت در لایحه بودجه به طور متوسط ۲۰درصد و حداقل حقوق ۷میلیون تومان در نظر گرفته شده که معاف از مالیات است.

این نماینده مجلس ضمن اشاره به افزایش حق اولاد به میزان ۱۰۰درصد و همچنین افزایش حق همسر به میزان ۵۰درصد در لایحه بودجه ۱۴۰۲ اظهار داشت: تلاش مجلس و دولت در دو سال گذشته افزایش حق همسر و اولاد بوده که این طرح به خودی خود موجب افزایش پایه حقوق می‌شود و با این اقدام حق همسر وزیر با یک حقی که شامل حال همسر یک کارگر می‌شود برابر است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: حقوق و دستمزد کارگران نیز کمی پس از بودجه دولت، توسط نماینده کارگران، نماینده کارفرمایان و نماینده دولت و بر اساس عوامل تعریف‌شده در قانون معین می‌شود.

انتهای پیام/
24-news.ir/vdcc44qs02bqs18.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما