تاریخ انتشارشنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۰
صفحات شبکه‌های مجازی این روزها پر شده از خبرها و تصاویر جعلی به نام زلزله خوی که با احساسات و عواطف مردم بازی می‌کند.
تصاویر جعلی که به نام زلزله خوی منتشر شده‌اند + عکس
به گزارش خبر24، بعد از وقوع زمین لرزه ۵.۹ ریشتری در شهرستان خوی در کنار کمک‌های امدادی و خدمات رسانی نیروهای هلال احمر، مدیریت بحران به دلیل تداوم پس لرزه‌ها و وسعت زیاد دربرگیری زمین لرزه در خوی گروه‌های مردمی، جهادی و خیرین زیادی از این استان و سایر استان‌های کشور به صورت خودجوش وارد میدان شده و تلاش دارند سهمی در کمک رسانی به مردم خوی داشته باشند.
با گذشت ۷ روز از این زمین لرزه تاکنون مردم نوع دوست و انسان دوست شهرهای اطراف خوی از جمله ارومیه، سلماس، تبریز، اردبیل و حتی سایر شهرهای دیگر کشور نیز با ارسال کمک‌هایی تلاش داشتند در کنار مردم منطقه زلزله زده خوی باشند.
«دریا رنجبر» دانش‌آموز خردسال اردبیلی که هدایای روز تولد خود را تقدیم زلزله‌زدگان خوی کرد تا موج مهربانی از اردبیل تا منطقه خوی پرآوازه شود بخشی از این کمک‌های نوعدوستانه کشور در خوی است.
اما در این میان عده‌ای سعی دارند با انتشار تصاویر جعلی از عواطف و احساسات مردم سو استفاده کرده و از آب گل آلود زلزله خوی ماهی بگیرند.
فیلمی از دختر بچه آواره سوری در اردوگاهی در شمال سوریه که طی سال‌های گذشته پخش شده، تصاویری از کودک افغانستانی و فیلم پیرمردی در جریان آتش سوزی منزلش در ترکیه بخشی از تصاویر و فیلم‌های جعلی است که به نام زلزله خوی در شبکه‌های مجازی برای تحریک عواطف و احساسات مردم پخش می‌شود.
تصاویر جعلی که به نام زلزله خوی منتشر شده‌اند
این در حالی است که برخی از افراد مشهور در شبکه‌های اجتماعی نیز با انتشار این اخبار جعلی سعی در افزایش مخاطب دارند.
برخی از تصاویر نیز به نظر می‌رسد با هدف و برای برخی اغراض سیاسی منتشر می‌شوند و نه جلب حمایت و کمک به زلزله‌زدگان!
تصاویر جعلی که به نام زلزله خوی منتشر شده‌اند
زمین لرزه ۵.۹ ریشتری شهرستان خوی را ۸ بهمن لرزاند و موجب آسیب به بیش از ۸۰ روستای این منطقه و بخش‌هایی از شهر خوی و شهر فیرورق شد.
منبع: مهر
24-news.ir/vdcjohevtuqevyz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما