تاریخ انتشاريکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۰
میخائیل اولیانوف نماینده روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین اعلام کرد که طی چند روز گذشته نشانه‌هایی وجود داشته که حاکی از نهایی شدن احتمالی توافق بر سر مذاکرات در وین دارد.
گمانه‌زنی اولیانوف از احتمال نهایی شدن توافق در مذاکرات وین
به گزارش خبر24، این دیپلمات روسی درباره گزارش‌های ادعایی که در روزهای گذشته درباره مذاکرات مستقیم بین تهران و واشنگتن منتشر شده، گفت گزارش‌ها نشان می‌دهد که طرف آمریکایی در قطر پیشنهادهایی در ارتباط با توافق هسته‌ای به ایران داده گرچه آنها غیرمستقیم بوده و از طریق وزیر خارجه قطر منتقل شده است.

وی در مصاحبه با شبکه راشا تودی اظهار داشت: نشانه‌ها به نظر حاکی از این است که آمریکا امید به یک خط مستقیم ارتباطی با ایران دارد اگرچه تا کنون هیچ ارتباط مستقیمی بین آنها نبوده است.

اولیانوف در این گفتگوی تصویری با شبکه راشا تودی تاکید کرد: هیچ جایگزین منطقی برای برجام وجود ندارد. تمام گزینه‌های دیگر ناکارآمد هستند و تنها تفاوت بین آنها منفی بودنشان است.

نماینده روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، اضافه کرد: به همین دلیل است که ما طرفدار به نتیجه رساندن مذاکرات وین هستیم که در مجموع بسیار موفقیت آمیز بود و ما را قادر به دستیابی به یک توافق نمود.  

منبع: تسنیم
24-news.ir/vdcb09b8srhb85p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما