تاریخ انتشاردوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۸
نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره مولدسازی جلسه غیرعلنی برگزار کردند.
جلسه غیرعلنی نمایندگان درباره مولدسازی
به گزارش خبر24، نمایندگاه محلجس شورای اسلامی صبح امروز پیش از آغاز جلسه علنی، جلسه غیرعلنی دارند که هم‌اکنون در حال برگزاری است.

موضوع این جلسه درباره مولدسازی اموال دولت است که محمدباقر قالیباف رئیس‌مجلس در حال ارائه توضیح به نمایندگان است.
به گزارش تسنیم، مفهوم مولدسازی دارایی‌های دولت این است که دولت اموال بلا استفاده‌ای که دارد یا اموالی که ارزش افزوده و بهره‌وری پایین دارند و سال‌ها رها شده‌اند و استفاده مطلوبی از این اموال صورت نمی‌گیرد را شناسایی کند تا این اموال بهینه‌سازی شوند.

طبق مصوبه اخیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، هیئت هفت‌نفره‌ای متشکل از وزرای اقتصاد، کشور، راه و شهرسازی و رئیس سازمان برنامه و بودجه، یک نماینده از طرف رئیس قوه قضاییه و یک نماینده از طرف رئیس مجلس به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برای اجرای این مصوبه تشکیل شده بود.

قربان‌زاده معاون وزیر اقتصاد در این باره گفته اختیارات این هیئت شامل شناسایی، تصویب مازاد بودن و تصمیم‌گیری درباره انواع مدل‌های واگذاری است که این اختیارات وسیع در مورد مولدسازی و فروش تاکنون سابقه نداشته است.

رئیس‌جمهور هم گفته بود هدف مولدسازی دارایی‌های دولت این است که در اجرای قانون، از ثروت‌های بلااستفاده و متوقف‌مانده در دستگاه‌ها برای رونق تولید و تسریع پیشرفت کشور استفاده بهینه شود.

منبع: تسنیم
24-news.ir/vdcevo8zpjh8zwi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما