تاریخ انتشاردوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۴
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با خبر۲۴:

ایران جزو ۱۰ کشور برتر دنیاست‌

نماینده کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد گفت: دستاوردهای جمهوری اسلامی قبل و بعد از انقلاب در حوزه‌های علمی، فناوری، صنایع دفاعی قابل مقایسه نیست‌.
ایران جزو ۱۰ کشور برتر دنیاست‌
جواد نیک‌بین، نماینده کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد در مجلس شورای اسلامی،‌ در گفت‌وگو با خبر۲۴ گفت: قبل از وقوع انقلاب، ایران از لحاظ علمی در بین‌ ۱۹۷ کشور دنیا‌ یکصد‌ و هشتاد‌ و پنجمین‌ و بر اساس برخی آمارها یکصد و پنجاهمین کشور بود اما امروز‌ رتبه علمی ايران به‌ویژه در حوزه نانو و فناوری‌های‌ نو‌ جزو ۱۰ کشور برتر دنیاست‌.

وی افزود: ايران پیش از انقلاب، در حوزه دفاعی با اتکا‌ به آمریکا و تسلیحات و تجهیرات آمریکا قدرت اول منطقه‌ بود اما امروز ایران‌ بدون اتکا به کدخداها‌ و با اتکا به خدا و دانش جوانان این مرز و بوم قدرت اول منطقه است‌.

نیک‌بین اظهار داشت: امروز کشور ایران در جایگاهی قرار دارد که آمریکایی که نام خود را ابرقدرت گذاشته و البته قدرت آن پوشالی است جرئت‌ دست‌درازی به ایران و تهدید ایران توسط حتی یک موشک را ندارد.

این نماینده بیان کرد: امروز قدرت ایران زبانزد سیاستمداران بزرگ دنیاست و می‌تواند هر نوع تهدیدی را به بهترین وجه پاسخ دهد. قدرت دفاعی ایران به ویژه در زمینه‌ مقابله با حملات‌ مختلف سایبری و حمله ریز پروازها‌ زبانزد است و پهبادهایی که اخیرا در اصفهان زمین‌گیر شدند نشان از همین قدرت خاص و ویژه جمهوری اسلامی دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: اگر روزی هواپیمایی وارد این کشور شود که بخواهد کیان و تمامیت ارضی ما را تهدید کند طبق گفته سردار سلامی قبل از آن‌که بخواهد به اسرائیل برگردد اسرائیلی وجود نخواهد داشت.

نیک‌بین ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در حوزه موشکی و صنایع دفاعی جزو‌ چند کشور برتر دنیاست و رشد ایران از سال ۱۳۰۰ تا ۱۳۵۷ با رشد و توسعه آن از ۱۳۵۷ تا ۱۴۰۱ قابل مقایسه نیست هرچند که ما در سال‌های ۵۷ تا ۶۷ درگیر جنگ تمام عیار  با چندین کشور دنیا بودیم‌.

وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی در ارائه خدمات اجتماعی هم کارنامه درخشانی دارد. ایران سومین کشور دارنده گاز جهان است‌ و روسیه با این‌که قدرت اول گازی دنیاست فقط حدود ۷۲درصد کشورش را گازرسانی‌ کرده در حالی‌که بیش از ۹۸درصد مناطق ایران اما ایران سیستم گازرسانی دارد‌.

این نماینده مجلس گفت: قبول داریم برخی پیشرفت‌ها، پیشرفت‌های طبیعی همه کشورهاست اما سرعت پیشرفت جمهوری اسلامی ایران بسیار زیاد بوده و اکنون ایران یکی از قدرت‌های اول منطقه است و معتقدم هیچ‌وقت هیچ‌کسی جرئت و توان دست‌اندازی به تمامیت ارضی این کشور را نخواهد داشت‌.

انتهای پیام/
24-news.ir/vdcdxn0fzyt0fs6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما