تاریخ انتشاردوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۵
حکم جدید بازداشت «عمران خان» نخست وزیر سابق پاکستان صادر شد.
حکم جدید بازداشت «عمران خان» صادر شد
به گزارش خبر24 به نقل از خبرگزاری آناتولی، حکم بازداشت عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان که در جلسه‌ های دادگاه ۲ پرونده جداگانه شرکت نکرده بود، توسط دادگاه اسلام آباد صادر شد.

بنا بر اعلام رسانه‌ های دولتی پاکستان، دادگاه اسلام آباد امروز دوشنبه حکم بازداشت عمران خان نخست وزیر سابق این کشور در رابطه با پرونده‌ های اتهام «فروش هدایای اعطا شده در دوران نخست وزیری» و همچنین «تهدید یک قاضی زن» را به طور جداگانه صادر کرد.

به دنبال صدور این حکم، واحدهای پلیس اسلام آباد از طریق بالگرد برای بازداشت وی عازم لاهور شدند.

از سوی دیگر عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان پیشتر برای شرکت در کارزار انتخاباتی که قرار است در ۳۰ آوریل سال جاری در ایالت پنجاب واقع دراین کشور برگزار شود، شهر لاهور را ترک کرده بود.

حکم بازداشت عمران خان پیشتر در ۲۸ فوریه نیز به دلیل اتهام «فروش هدایای اعطا شده در دوران نخست وزیری» صادر شده و پلیس نیز ۵ مارس برای اجرای حکم به منزل وی رفته اما او را پیدار نکرده بود.

این حکم توسط دادگاه عالی تا ۱۳ مارس یعنی امروز دوشنبه معلق شده بود.

گفتنی است که پارلمان پاکستان در ۱۰ آوریل سال گذشته با ۱۷۴ رای به برکناری عمران خان رأی داد؛ موضوعی که وی از آن به عنوان توطئه ای با محوریت غرب نام برده بود.

پس از آن شهباز شریف، برادر نواز شریف که برای ۳ دوره نخست وزیر پاکستان بود، با حمایت اکثریت مطلق قدرت در این کشور را در دست گرفت.

منبع: مشرق
24-news.ir/vdcfj0dyyw6d0ca.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما