تاریخ انتشارسه شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۱
مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران گفت:۲۰ تا ۲۵ درصد مصرف آب در اسفند ماه بیشتر شده است.
افزایش مصرف آب در پی خانه تکانی
به گزارش خبر24، محسن اردکانی ظهر امروز در حاشیه حضورش در جلسه علنی شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران در مورد وضعیت کیفیت آب تهران گفت: کیفیت آب خط قرمز ما است و تا از کیفیت ۱۰۰ درصدی آب اطمینان حاصل نشود در سطح شهر توزیع نمی‌کنیم و آبی که در شبکه آب تهران جاری است. از نظر کیفیت ۱۰۰ درصد تضمین می‌شود و ناظر این سخنان نیز وزارت بهداشت است که به صورت اتفاقی از آب نمونه برداری می‌کند.

وی با بیان اینکه دقت داشته باشید که کیفیت آب و گوارایی آب دو مقوله جدا از هم هستند، گفت: تمام آب شرب داخل شبکه ۱۰۰ درصد با کیفیت است اما گوارایی آب بسته به املاح طعم متفاوتی ممکن است داشته باشد و ما تمام تلاش مان را می‌کنیم که با اختلاط آب زیرزمینی و سطحی گوارایی آب را در سطح شهر تهران یکسان کنیم اما گاهی این امکان وجود ندارد و ممکن است در برخی مناطق گوارایی آب بیشتر و در برخی مناطق گوارایی کمتر باشد.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران در مورد تأثیر خانه تکانی‌ها در افزایش مصرف آب گفت: طبیعتاً در روزهای پایانی سال مصرف آب به دلیل خانه تکانی افزایش می‌یابد و در برخی روزهای تعطیل تا روزهای اوج تابستان مصرف آب در تهران ثبت شده است.

وی با بیان اینکه در ماه پایانی سال ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش مصرف آب ثبت شده است، گفت: از مردم می‌خواهیم با توجه به کمبود آب تفکیکی بین خانه تکانی و آب تکانی قائل شوند.

اردکانی در پاسخ به سوالی مبنی بر تأثیر حفر چاه‌ها در فرونشست تهران گفت: کارشناسان سازمان آب در هنگام حفر چاه تمام این موارد را بررسی می‌کنند.

منبع: مشرق
24-news.ir/vdceww8zzjh8woi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما