تاریخ انتشارسه شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۷
فرمت جدید جام جهانی ۲۰۲۶ که قرار است با تغییرات گسترده برگزار شود، رونمایی شد.
رونمایی از طولانی ترین جام جهانی تاریخ
به گزارش خبر24، جام جهانی ۲۰۲۶ برای اولین بار قرار است از ۳۲ تیم به ۴۸ تیم افزایش پیدا کند. به همین خاطر فیفا آماده تغییرات بنیادی در فرمت برگزاری مسابقات جام جهانی است.
در همین رابطه نشریه «nytimes» خبر داد جام جهانی فوتبال ۲۰۲۶ در آمریکای شمالی قرار است بیشتر رشد کند زیرا رهبران فیفا آماده بودند تا با تغییر در قالب این مسابقات موافقت کنند که ۲۴ بازی دیگر به این تورنمنت اضافه می شود.
این تغییر منجر می‌شود جام جهانی ۲۰۲۶ به این شکل برگزار شود: ۴۸ تیم باید ۱۰۴ بازی را در مدت ۴۰ روز در سه کشور انجام دهند. قهرمان و نایب قهرمان جام جهانی هر کدام به جای ۷ بازی که در دوره های قبلی انجام می دهند، ۸ بازی انجام می‌دهند.
انتظار می‌رود این فرمت پس از نشست شورای حاکم فیفا، هیئت حاکمه جهانی فوتبال و برگزارکننده جام جهانی به تصویب برسد.
رونمایی از طولانی ترین جام جهانی تاریخ
مجموع ۱۰۴ بازی جام جهانی افزایش قابل توجهی نسبت به دوره های قبل خواهد داشت که ۴۰ بازی بیشتر از مسابقات سال گذشته قطر داشتند.
این تغییر همچنین سازمان دهندگان را مجبور می کند تا تاریخ های بیشتری را در ۱۶ شهری که برای میزبانی جام جهانی انتخاب کرده اند، مشخص کنند.
جام جهانی ۲۰۲۶ - به میزبانی مشترک ایالات متحده، مکزیک و کانادا - اولین جام جهانی با حضور ۴۸ تیم خواهد بود که از مسابقات فعلی ۳۲ کشوری که از سال ۱۹۹۸ برگزار شده است، گسترش یافته است.
روسای شش کنفدراسیون فوتبال دوشنبه شب با جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا دیدار کردند و به گفته افراد مطلع، هیچکدام اعتراضی به فرمت پیشنهادی نداشتند. انتظار می‌رود که تایید رسمی امروز پس از جلسه‌ای که در آن شورای ۳۶ عضوی فیفا به طور مشابه به این تغییرات چراغ سبز نشان دهد.

منبع: فارس
24-news.ir/vdcauun6049nuo1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما