تاریخ انتشارسه شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۰
رئیس پارلمان بحرین در دیدار با یک هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی اعلام کرد منامه از بهبود روابط دوجانبه استقبال می‌کند. تنش میان تهران و منامه سابقه‌ای طولانی دارد و بحرین دی ماه ۱۳۹۴ روابط دیپلماتیک با ایران را قطع کرد.
چراغ سبز دومین کشور عربی برای رابطه با ایران
به گزارش خبر24، دویچه وله نوشت: رئیس پارلمان بحرین در دیدار با یک هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی اعلام کرد منامه از بهبود روابط دوجانبه استقبال می‌کند. تنش میان تهران و منامه سابقه‌ای طولانی دارد و بحرین دی ماه ۱۳۹۴ روابط دیپلماتیک با ایران را قطع کرد.

احمد بن سلمان المسلم در دیدار با هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی تاکید کرد که دولت بحرین آمادگی دارد مناسبات دوجانبه با ایران را بهبود ببخشد.

بنابر گزارش‌ها، رئیس مجلس بحرین می‌گوید آغاز این روند مذاکراتی است که بین دو طرف برای از سرگیری پرواز هواپیماهای مسافربری میان دو کشور در حال انجام است.

وب‌سایت "دیلی تریبون" روز سه‌شنبه، ۱۴ مارس (۲۳ اسفند) گزارش داد المسلم این سخنان را در ملاقات با یک هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی در حاشیه نشست صد و چهل و ششم اتحادیه بین‌المجالس جهانی (IPU) در منامه بیان کرد.

برخی ناظران معتقدندتوافق میان جمهوری اسلامی و عربستان سعودی برای حرکت در مسیر عادی‌سازی روابط نقش مهمی در ابراز تمایل تهران و منامه به بهبود مناسبات دو جانبه دارد.

منبع: برترین ها
24-news.ir/vdcfv0dycw6d01a.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما