کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

دستگیری ۱۱۸ نفر در موضوع مسمومیت دانش‌آموزان

24 اسفند 1401 ساعت 20:07

سخنگوی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از دستگیری ۱۱۸ نفر از خاطیان و مجرمان در موضوع مسمومیت‌های اخیر خبر داد.


به گزارش خبر24، سردار سعید منتظرالمهدی روز چهارشنبه گفت: در ایام اخیر و در پی نگرانی‌های فراوان خانواده‌ها، پلیس با ایجاد گشت‌های سواره و پیاده به صورت محسوس و نامحسوس حدود چهار هزار گشت پلیس، روزانه مدارس کشور را در رصد اطلاعاتی و پایش عملیاتی قرار داد.

وی با بیان اینکه در این روزها بیش از ۱۱۸ نفر از خاطیان توسط سازمان اطلاعات فراجا شناسایی و دستگیر شدند، افزود: شماری از مسمومیت‌ها، واقعی و بخش عمده دیگر متاثر از عوامل روان شناختی مبتنی بر ترس و سرایت روانی بوده است.

سخنگوی فراجا اظهار داشت: هیجان‌طلبی دانش آموزان و استفاده از بمبک‌های بد بو و موارد مشابه نیز از عوامل اصلی این رخداد است که در این راستا، حدود ۹ هزار بمبک بدبو جمع آوری و از فروش آن جلوگیری شد و تعدادی از واردکنندگان عمده که این مواد را از طریق کشورهای همجوار وارد کرده بودند، دستگیر شدند.

وی افزود: بعد از استفاده بمبک‌های بدبو در مدارس، جلوی ورود آنها به کشور گرفته شد و ۲ نفر نیز که در حال وارد کردن انبوه این مواد از کشورهای همجوار به صورت قاچاق بودند با حکم قضایی بازداشت شدند.

سردار منتظرالمهدی تصریح کرد: به والدین و دانش آموزان و معلمان به جهت تامین امنیت عزیزان‌ در مدارس، اطمینان خاطر می‌دهیم که پرونده این پدیده شوم به‌زودی بسته خواهد شد و کماکان پلیس در کنار آنان است.

منبع: ایرنا


کد مطلب: 123079

آدرس مطلب :
https://www.24-news.ir/news/123079/دستگیری-۱۱۸-نفر-موضوع-مسمومیت-دانش-آموزان

خبر24
  https://www.24-news.ir