تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۰
معاون درمان وزارت بهداشت گفت:سیر بیماری کرونا افزایشی شده است و مردم باید زدن ماسک به خصوص در فضا‌های بسته را جدی بگیرند.
افزایش ابتلا به کرونا با رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی
به گزارش خبر24، سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در هفته جاری به  تعداد بیماران کرونایی شناسایی شده نسبت به هفته گذشته در بخش‌های سرپایی و بستری در کشور اضافه شده است.

به گفته وی افزایش آمار بیماران کرونایی به دلیل کاهش میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کشور است. کاهش سطح ایمنی افراد نیز باعث افزایش سیر بیماری در کشور می‌شود.
او بیان کرد: با بررسی‌های انجام گرفته شده بر روی بیماری کرونا، سیر بیماری در این هفته نسبت هفته‌های گذشته جدی‌تر و آمار بیماران افزایشی بوده است.

او ادامه داد: در بیماری کرونا سیر عارضه مهم است و از طرف دیگر  میزان درصد تست‌های مثبت زیاد شده است. سیر بیماری کرونا افزایشی شده است  و  مردم باید شیوه نامه‌های بهداشتی را به طور دقیق رعایت کنند و زدن ماسک به خصوص در فضا‌های بسته را جدی بگیرند.


او گفت: افرادی که شش ماه از تزریق نوبت قبلی واکسن کرونای  آن ها  گذشته باید هرچه زودتر نسبت به تلقیح نوبت یاد آور واکسن اقدام کنند. هنوز مشخص نیست که در کجای پیک احتمالی بعدی هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران
24-news.ir/vdcexx8zfjh8wzi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما