تاریخ انتشارجمعه ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۲
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا شامگاه پنجشنبه گفت که این کشور هیچگونه کمک نظامی از چین به روسیه ثبت نکرده است.
پنتاگون: چین هیچ کمک نظامی به روسیه نداشته است
به گزارش خبر24، «پاتریک رایدر» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا شامگاه پنجشنبه گفت که واشنگتن هنوز هیچ کمک نظامی از چین به روسیه ثبت نکرده است.

این مقام آمریکایی در ادامه سخنانش گفت: «همکاری تجاری تنگاتنگی میان روسیه و چین وجود دارد».

وی که این سخنان را در جواب خبرنگار نشریه پالتیکو درباره ارسال تفنگ، جلیقه‌های ضد گلوله و پهپاد توسط شرکت‌های چینی به روسیه مطرح می‌کرد، گفت: «آمریکا معتقد است که چین در حال حاضر تسلیحاتی برای استفاده در جنگ اوکراین به روسیه ارسال نکرده است».

رایدر گفت: «من از مطالبی درباره توافق‌های تجاری ویژه‌ مطلع هستم. به خودی خود، این معمولی نیست. توافق تجاری تنگاتنگی میان روسیه و چین وجود دارد اما چیزی که مهم است تا این تاریخ هیچگونه کمک نظامی از سوی چین به روسیه برای استفاده در عملیات نظامی در اوکراین مشاهده نکرده‌ایم».

روسیه از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (پنجم اسفند ماه ۱۴۰۰) بعد از به رسمیت شناختن استقلال دو جمهوری لوهانسک و دونتسک از اوکراین، به این منطقه نیرو اعزام کرد و از آغاز «عملیات ویژه نظامی در اوکراین» خبر داد.

روسیه هدف خود را از این اقدام، نازی زدایی اوکراین، خلع سلاح این کشور، رفع نگرانی‌های امنیتی خود و اجابت درخواست کمک لوهانسک و دونستک اعلام کرد. دولت اوکراین اما استقلال دونتسک و لوهانسک را به رسمیت نشناخته و حضور نظامی روسیه را تجاوز و حمله به تمامیت ارضی خود خوانده است.

منبع: فارس
24-news.ir/vdcd9s0fsyt0xf6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما