تاریخ انتشارشنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۳
در این مقاله پاسخی جامع و کلی برای سوال چرا به ارومیه پاریس ایران میگویند؟ به شما توریستان عزیز ارائه خواهیم داد.
چرا به ارومیه پاریس ایران میگویند؟
به گزارش خبر24، شهر ارومیه یکی از برترین شهر های کشور در زمینه جذب توریست و گردشگر می باشد. این شهر دارای تاریخ غنی، جاذبه های طبیعی متعدد و آب و هوای معتدلی می باشد. در نتیجه اگر به دنبال پاسخ سوال چرا به ارومیه پاریس ایران میگویند؟ هستید، با ویژگی های فوق می توانید به بخشی پاسخ خود دست پیدا کنید. همانطور که می دانید شهر پاریس یکی از محبوب ترین نقاط دنیا برای توریستان و گردشگران سراسر جهان می باشد. زیرا این زیبا دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی متعددی می باشد. به همین دلیل شهر پاریس همواره در لیست برترین شهر های دنیا از لحاظ جذب گردشگر و توریست قرار می گیرد. ما در این مقاله به دنبال پاسخی جامع و کامل برای چرا به ارومیه پاریس ایران میگویند؟ هستیم. در نتیجه به شما توصیه می کنیم اگر قصد آشنایی با شهر زیبای ارومیه را دارید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

چرا به ارومیه پاریس ایران میگویند ؟

جاذبه های تاریخی :

جاذبه های تاریخی جزو اماکنی هستند که می توانند نظر توریستان داخلی و خارجی را به خود جذب نمایند. در حال حاضر شهر های مختلفی در ایران وجود دارد که جاذبه های تاریخی متعددی در آن ها قابل مشاهده می باشد. اما شهر ارومیه دارای جاذبه های تاریخی خاص و منحصر به فردی است که این شهر را با سایر شهر های قدیمی ایران متفاوت می کند. در ادامه تعدادی از برترین جاذبه های تاریخی ارومیه را به شما معرفی می کنیم.

کلیسای مارسرگیز :

کلیسای مارسرگیز که با نام کلیسای سیر نیز شناخته می شود، یکی از مشهور ترین جاذبه های تاریخی شهر ارومیه می باشد. این کلیسای تاریخی در دامنه ی کوهی با نام سیر قرار گرفته است. کلیسای سیر از نظر مذهبی برای مسیحیان بسیار ارزشمند بوده و جایگاه ویژه ای برای ایشان دارد. در حال حاضر و پس از گذشت سال ها از ساخت این کلیسا، همچنین عموم مسیحیان نظیر آشوری ها، آرامنه و ... از این کلیسا به عنوان یک زیارتگاه مقدس استفاده می کنند. کلیسای مارسرگیز دارای معماری بسیار خاص و منحصر به فردی می باشد. تمام بخش های این مکان مقدس با سنگ ساخته شده و حالت نامنظمی دارد. با این حال ساختمان کلیسا دارای ساختمان مقاومت و بسیار مستحکمی می باشد. به شما توصیه می کنیم در صورت سفر به شهر زیبا و تاریخ ارومیه، حتما به صورت بازدید از این کلیسای تاریخی بروید.

مسجد جامع ارومیه :

مسجد جامع ارومیه یکی دیگر از برترین جاذبه های تاریخی شهر ارومیه می باشد. این مسجد تاریخی در قرن هفتم هجری قمری و در دوره حکومت ایلخانیان بنا نهاده شده است. مسجد جامع تاریخی ارومیه در مجاورت بازار این شهر قرار گرفته است. در نتیجه افرادی که به سراغ بازدید از این مکان تاریخی می روند می توانند به بازار قدیمی شهر نیز مراجعه نمایند. شبستان مسجد جامع شهر ارومیه، قدیمی ترین بخش موجود در این مکان تاریخی می باشد و در زمان حکومت سلجوقیان بنا نهاده شده است. وجود مکان های تاریخی متعلق به ادیان مختلف ( نظیر مسجد جامع ارومیه و کلیسای سیر ) در شهر ارومیه جزو مواردی می باشد که به کمک آن می توانیم به پاسخ سوال چرا به ارومیه پاریس ایران میگویند؟ دست پیدا کنیم.
چرا به ارومیه پاریس ایران میگویند؟
 

آب و هوای ایده آل :

آب و هوای منطقه یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار بر روی مسئله جذب توریست و گردشگر می باشد. زیرا توریستان همواره ترجیح می دهند در طول سفر خود به نقاطی مراجعه کنند که در کنار جاذبه های متعدد، دارای آب و هوای معتدلی نیز باشد. شهر ارومیه همانند شهر پاریس فرانسه در کنار جاذبه های تاریخی متعدد، دارای آب و هوای بی نظیر و بسیار قابل توجهی نیز می باشد. به همین دلیل این شهر امروزه به یکی از قطب های گردشگری کشور تبدیل شده و آن را با لقب پاریس ایران می شناسند.

جاذبه های طبیعی :‌

توریستان و گردشگرانی که به شهر ارومیه سفر کرده اند، می دانند که این شهر از نظر جاذبه های طبیعی غنی تر جاذبه های تاریخی می باشد. شهر ارومیه به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص و منحصر به فرد و آب و هوای مناسب، تعداد قابل توجهی جاذبه طبیعی را در دل خود جای داده است. در ادامه تعدادی از برترین جاذبه های طبیعی ارومیه را به شما معرفی خواهیم کرد.

چرا به ارومیه پاریس ایران میگویند؟

دریاچه مارمیشو :

دریاچه مارمیشو بی شک یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی شهر ارومیه می باشد که برای تفریح در کنار خانواده و دوستان بسیار ایده آل می باشد. این دریاچه زیبا در منطقه ای کوهستانی قرار گرفته است و آب و هوای خنک و بی نظیری دارد. ویژگی های فوق سبب شده اند که طبیعت این دریاچه زیبا تا حدی بکر و دست نخورده باقی بماند.

دریاچه دالامپر :

دریاچه دالامپر یک گزینه ایده آل برای سپری کردن روز های گرم تابستان می باشد. این دریاچه زیبا مانند دریاچه مارمیشو در منطقه ای کوهستانی و خوش آب و هوا قرار گرفته است.
در انتها امیدواریم به پاسخی مناسب و جامع برای سوال چرا به ارومیه پاریس ایران میگویند؟ دست پیدا کرده باشید.

منبع: سلام نو
24-news.ir/vdcd9s0fxyt0xx6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما