تاریخ انتشاردوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۹
با وجود همه فشارهای داخلی و بین‌المللی، سال ۱۴۰۱ که اولین سال قرن جدید خورشیدی بود، با پیروزی جنهوری اسلامی به پایان رسید، اما چگونه؟
شکست پروژه ناامنی پایان سال / سال "یک" چگونه با پیروزی جمهوری اسلامی به پایان رسید؟
به گزارش خبر24، در سالی که گذشت، کشورمان با فشارهای بی‌سابقه‌ای روبرو بود که به‌نظر برخی، عبور از آن ممکن نبود.

سالی که در بهار با فروریختن متروپل آغاز شد، در تابستان با اعتراضات پی در پی معلمان ادامه یافت و در نهایت به بحران پس از درگذشت مهسا امینی ختم شد و تا پاییز ادامه یافت و حتی در زمستان با مسمومیت دختران دانش‌آموز و تشدید تحریم‌ها، به جهش ناگهان نرخ ارز انجامید.

بسیاری از رقبای منطقه‌ای و دشمنان بین‌المللی ایران تلاش کردند تا در سایه فشار تحریم و تهدید جنگ و ایجاد نارضایتی داخلی، جمهوری اسلامی را به سمت سقوط بکشانند و به خیال خود، پرونده ایران را یکسره کنند.

اینکه ناگهان، درگذشت یک دختر کُرد در بازداشت گشت ارشاد تبدیل به بی‌ثباتی خیابانی شد و موجی از تحریم‌ها را به بار آورد، امری اتفاقی نبود.

دشمنان ایران به خیال خود، کوشیدند تا این اعتراضات خیابانی را تا پایان سالی که آن را "سال خون" می‌نامیدند، زنده نگاه دارند، اما نتیجه همه این تلاشها به ویژه در بُعد رسانه‌ای، تکرار وفاداری مردم به نظام برآمده از انقلاب اسلامی بود و رد کامل تلاشها برای سرنگونی جمهوری اسلامی.

نشانه این شکست، در عدم استقبال عمومی از فراخوان‌های روزهای پایانی سال بود که نشان داد اعتماد عمومی به تلاش جریان برانداز بشدت کاهش یافته است.

‏با آغاز اعتراضات شهریورماه که تا آبان ۱۴۰۱ ادامه داشت، مخالفان جمهوری اسلامی در مناسبت‌های مختلف اقدام به انتشار فراخوان‌های ۳روزه اعتراضی کردند.

‏یافته‌ها نشان می‌دهد که میزان محتوای منتشر شده راجع به هر یک از این فراخوان‌ها به‌مرور کمتر و کمتر شده است. 

بررسی تعداد توییت‌ها، ریتوییت‌ها و ریپلای‌ها در بازه یک هفته‌ای منتهی به هر فراخوان، نشان می‌دهد که فراخوان سه‌روزه در آبان با بیشترین استقبال و فراخوان سه‌روزه در اسفند با کمترین استقبال در توییتر مواجه شده است.

این روند، به معنی مرگ پروژه انقلاب‌سازی در ایران است و حتی مانور تبلیغاتی بر روی فاجعه مسمومیت دانش‌آموزان نیز نتوانست این وضعیت را تغییر دهد.

حالا ایران درحالی به آخرین روز سال یک می‌رسد که نه فقط خیابان‌های ایران شاهد اعتراضات نیست، بلکه بازار شب عید رونق دارد، قیمت ارز کنترل شده و توافقات و پیمانهای منطقه‌ای ایران، مرزهای کشورمان را امن‌تر از قبل کرده است.

رهبران خودخوانده اپوزسیون خارج‌نشین این روزها پروژه وطن‌فروشی خود را ادامه داده و در دیدار با رهبران غربی مشق وابستگی می‌کنند، ولی نتیجه همه این تلاشها فاصله گرفتن بیشتر مردم از جریانات غربگرا و امید به رفع چالشها در سایه قدرت جمهوری اسلامی است.

سال یک قرن جدید خورشیدی با پیروزی مردم در حمایت قاطع از جمهوری اسلامی به پایان رسید و سال جدید در حالی آغاز می‌شود که امیدها به آینده ایران افزایش یافته و دشمنان در ضعف کامل به‌سر می برند.
24-news.ir/vdcaaen6i49nue1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما