تاریخ انتشاردوشنبه ۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۰
مادران خانه دار غیر شاغل که دارای سه فرزند هستند و مناطق روستایی و عشایری هستند به طور رایگان بیمه خواهند شد.
بیمه مادران دارای سه فرزند رایگان می شود
به گزارش خبر24، مادران خانه دار غیر شاغل که دارای سه فرزند هستند هستند و بیشتر ساکن مناطق روستایی و عشایری هستند به طور رایگان بیمه خواهند شد.

معاون اول رئیس جمهور، تصویب‌نامه هیئت وزیران در خصوص «آیین نامه اجرایی حمایت بیمه ای از مادران غیر شاغل خانه دار دارای سه فرزند و بیشتر ساکن مناطق روستایی و عشایری» را که به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به استناد ماده (۲۱) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب ۱۴۰۰ تصویب شده بود؛ جهت اجرا به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان ثبت احوال کشورو معاونت رییس جمهور در امور زنان و خانواده ابلاغ کرد.

به موجب این آیین‌نامه، دولت مکلف است با تقویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر نسبت به بیمه مادران خانه¬دار دارای سه فرزند و بیشتر در صورتی که مادر غیر شاغل بوده و شرایط احراز مفاد آیین نامه را دارا باشد، اقدام نماید. صددردرصد حق بیمه مادران مشمول قانون و مفاد آیین‌نامه توسط دولت پرداخت می‌شود. همچنین با تولد فرزند چهارم و پنجم به ازای هر فرزند دو سال به سوابق بیمه¬ای بیمه گذارنیز افزوده خواهد شد.

منبع: مشرق
24-news.ir/vdchxxnzx23ni6d.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما