تاریخ انتشارشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۹
سویا در بازی برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا یوونتوس را 2-1 شکست داد و به مرحله فینال راه پیدا کرد.
متخصص لیگ اروپا به فینال رسید
به گزارش خبر24، تیم‌‌های سویا و یوونتوس در مسابقه برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا امشب به مصاف هم رفتند. این بازی با برتری 2-1 نماینده اسپانیا به پایان رسید.
نیمه نخست بازی تحت تاثیر درخشش دروازه‌بان‌ها بود. اولین واکنش عالی این دیدار به یاسین بونو اختصاص یافت که مقابل ضربه سر فدریکو گاتی روی ارسال نیکولو فاجولی ایستاد و به او اجازه گلزنی نداد.
پس از بونو در چند موقعیت نوبت وویچک شزنی شد تا برابر شانس‌های گلزنی سویا بایستد. ارسال خسوس ناواس با ضربه سر لوکاس اوکامپوس همراه شد که شزنی با یک شیرجه به موقع دروازه یووه را نجات داد.
آنخل دی‌ماریا دقیقه 27 فرصت خوبی برای گلزنی به دست آورد که با ضربه چیپ توپ را روی سقف دروازه سویا فرود آورد. 3 دقیقه پس از این فرصت از دست رفته،‌ شزنی شوت از راه دور مارکوس آکونیا را دفع کرد.
مویزه کین دقیقه 33 روی پاس دی‌ماریا می‌توانست گلزنی کند، اما ضربه پای راست او به تیرک عمودی برخورد کرد و دفع شد. یووه با بدشانسی دقیقه 41 مجبور شد فاجولی را به دلیل مصدومیت از ناحیه کتف تعویض کند و لئاندرو پارادس به جای او وارد زمین شود.
نیمه اول این بازی گلی در پی نداشت اما نیمه دوم رویه فرق کرد. دقیقه 55 آدرین رابیو موفق شد دروازه بونو را باز کند اما حضور او در موقعیت آفساید موجب شد تا داور این گل را مردود اعلام کند.
مکس آلگری برای تغییر رویه تهاجمی تیمش دوشان ولاهوویچ را دقیقه 64 به جای مویزه کین وارد بازی کرد که او یک دقیقه بعد موفق به گلزنی شد. این مهاجم پاس آدریان رابیو را پس از کنترل رو به جلو برد و به محض ورود به محوطه جریمه با ضربه چیپ یاسین بونو را که از دروازه خارج شده بود تسلیم کرد.
سویا 6 دقیقه پس از گل ولاهوویچ به گل تساوی دست پیدا کرد. سوسو با تلاشی که اریک لاملا جهت حفظ توپ انجام داد به آن رسید و سپس از تکل بلند لئاندرو پارادس عبور کرد تا با ضربه پای چپ قدرتمندش به مقاومت شزنی در این بازی پایان بدهد و گل تساوی را به ثمر برساند.
سوسو دقیقه 83 روی ضربه ایستگاهی برای دبل کردن تلاش کرد که ضربه خطرناک او توسط شزنی دفع شد. واکنش شزنی در دقیقه 90 اگر صورت نمی‌گرفت یووه باید جریان بازی را با شکست در وقت‌های معمولی پایان می‌داد. این دروازه‌بان ضربه سر یوسف ان‌نصیری روی ارسال سوسو را با یک دست به کرنر فرستاد و برای چندمین بار در این مسابقه ناجی تیمش شد.
پس از دفع شوت کیه‌زا در دو مرحله توسط بونو، سویا حمله‌ای ترتیب داد که به گل ختم شد. برایان گیل در سمت راست خط دفاعی یووه موفق شد فدریکو گاتی را از پیش رو بردارد و با ارسال به محوطه جریمه، ضربه سر اریک لاملا کافی بود تا دومین گل میزبان در این بازی به ثمر برسد. نیمه اول وقت‌های اضافه با همین نتیجه پایان یافت و اتفاق خاص دیگری در آن رقم نخورد.
مارکوس آکونیا، بازیکن سویا، به دلیل اتلاف وقت برای پرتاب اوت دستی دومین کارت زرد در این بازی را دریافت کرد و توسط داور اخراج شد. دنیل ماکلی در ابتدا متوجه نشد که او دومین کارت زرد را دریافت کرده که پس از اعتراض لئاندرو پارادس داور متوجه اشتباهش شد و آکونیا را اخراج کرد. او در دقیقه 57 به دلیل خطا روی خوان کوادرادو اولین کارت را دریافت کرده بود.
این بازی در نهایت با برتری سویا به پایان رسید تا نماینده اسپانیا در فینال به مصاف رم برود که امشب بایرلوکوزن را حذف کرد و به این مرحله رسید.
24-news.ir/vdcf0cdy1w6d0va.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما