تاریخ انتشارشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۱
رئیس سازمان الحشد الشعبی گفت که عملیات‌های تروریستی داعش به شدت کاهش یافته است و این گروهک دیگر پایگاه اجتماعی ندارد.
تعداد تروریست‌های داعش به ۷۰۰ نفر کاهش یافته است
به گزارش خبر۲۴، «فالح الفیاض» رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق امروز (شنبه) در مراسمی در استان نینوا در شمال غرب عراق گفت که به لطف عملیات‌های نیروهای عراقی، تروریست‌های داعش دیگر توانایی سابق را ندارند.
 
به نوشته وبگاه المعلومه، او در نشستی با حضور فرماندهان ارتش و الحشد الشعبی در استان نینوا گفت: «توانایی داعش در بسیاری از حوزه‌ها به شکل محسوسی کاهش یافته است و به علت موفقیت‌های امنیتی و تلاش‌های اطلاعاتی الحشد الشعبی و نیروهای امنیتی، دیگر مجال چندانی برای اقدام ندارد».
 
 
 
 
 
استان نینوا اولین استانی بود که تروریست‌های داعش در ژوئن سال ۲۰۱۴ به هنگام یورش به عراق، آن‌جا را اشغال کرده و شهر موصل مرکز استان را پایتخت خلافت ادعایی خود در عراق قرار دادند.
 
فالح الفیاض در ادامه سخنان خود به شرایط اجتماعی عراق اشاره کرد و گفت که گروهک تکفیری داعش دیگر پایگاه اجتماعی سابق را ندارد. او تعداد تروریست‌ها را ۷۰۰ نفر تخمین زد و گفت که این رقم به معنای افول داعش است.
 
این عالی‌ترین مقام الحشد الشعبی همچنین گفت که داعش دیگر رسانه ندارد، رسانه‌ای که از اصلی‌ترین ابزارهای این گروهک تکفیری به شمار می‌رفت.
 
 
 
 
 
هرچند خلافت ادعایی داعش در نهم جولای ۲۰۱۷ با آزادسازی موصل از بین رفت، اما تروریست‌ها پس از آن در قالب هسته‌های کوچک در مناطق بیابانی و کوهستانی و مناطق مرزی عراق با سوریه به شدت فعال شدند و هرازگاهی دست به عملیات می‌زدند. بیابان‌های استان الانبار، مناطق مرزی در استان نینوی و به خصوص رشته کوه حمرین در استان‌های دیالی و کرکوک عمده مناطقی است که تا چند ماه پیش شاهد حملات گاه و بیگاه تروریستی بود.
 
فالح الفیاض در ادامه سخنان خود تأکید کرد که فرماندهی عملیات نینوی (زیرمجموعه ارتش) و الحشد الشعبی کاملا در هماهنگی با یکدیگر عمل می‌کنند که این موضوع دلیل اصلی موفقیت نیروهای عراقی در از بین بردن مخفیگاههای داعش و برقراری ثبات و امنیت در استان نینوی محسوب می‌شود.
 
در همین راستا، سازمان اطلاعات عراق امروز خبر داد که نیروهای امنیتی و اطلاعاتی این کشور توانسته‌اند ۴۸ تروریست داعشی را در استان‌های مختلف بازداشت کنند. در اطلاعیه این سازمان آمده است که تروریست‌ها مقادیر زیادی ماده مخدر کریستال به همراه داشتند که نشان می‌دهد آن‌ها برای تأمین مالی اقدامات تروریستی خود به تجارت مواد مخدر علاقه زیادی دارند.
 
رئیس سازمان الحشد الشعبی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم پایان یافتن تفکر فرقه‌گرایی تأکید کرد و گفت که الحشد الشعبی مقابل هر نوع تفکری از این قبیل است. او گفت: «در عراق شهروند الف و شهروند ب وجود ندارد».
 
فالح الفیاض همچنین در پاسخ ضمنی به رسانه‌ها و دولت‌های غربی گفت که الحشدالشعبی قرار نیست جایگزین ارتش و نهادهای امنیتی شود و بدون تردید نیروهای نظامی عراقی قدر و منزلت تلاش‌های الحشد الشعبی را می‌دانند.
24-news.ir/vdcauan6e49nu01.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما