تاریخ انتشاريکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۱
میلان موفق شد در دیداری خانگی 5-1 سمپدوریا را شکست بدهد و امیدهایش برای کسب سهمیه چمپیونزلیگ را حفظ کند.
تلافی اینتر سر استانکوویچ درآمد!
به گزارش خبر24، شاگردان استفانو پیولی که چند روز قبل با شکست مقابل اینتر از رسیدن به فینال چمپیونزلیگ بازماندند، امشب موفق شدند شاگردان دژان استانکوویچ را در هم بکوبند تا همچنان به کسب سهمیه فصل بعد لیگ قهرمانان امیدوار بمانند

میلانی‌ها بازی را بهتر آغاز کردند و در دقیقه 9 بود که به گل رسیدند. روی پاس عالی براهیم دیاز به پشت مدافعان سمپدوریا بود که رافائل لیائو با دروازه‌بان حریف تک به تک شد و با یک ضربه دقیق کار را تمام کرد.

بعد از این گل بازی متعادل‌تر شد و تیم میهمان هم پیش کشید تا اینکه در دقیقه 20، سمپدوریا به گل تساوی رسید. روی حرکت تماشایی زانولی از سمت راست و نفوذ او به درون محوطه جریمه میلان، توپ با یک پاس رو به عقب به فابیو کوالیارلا رسید و این مهاجم باتجربه هم با یک ضربه بغل پای دقیق، دروازه میلان را باز کرد.

اما این نتیجه هم چندان پایدار نبود و در دقیقه 23، بار دیگر میلانی‌ها پیش افتادند. این بار هم براهیم دیاز در نقش گل‌ساز ظاهر شد و ارسال او از سمت چپ را الیویه ژیرو با ضربه سر تبدیل به گل دوم روسونری کرد.
فشار حملات میزبان ادامه داشت و این تیم در دقیقه 28 صاحب یک ضربه پنالتی شد. فرار لیائو از پشت مدافعان سمپدوریا این بار با خطای گونتر در درون محوطه جریمه همراه شد و داور هم نقطه پنالتی را نشان داد. ژیرو پشت ضربه قرار گرفت و با فریب دروازه‌بان، توپ را به گوشه سمت راست دروازه‌ زد و حساب کار را 3-1 کرد.

چهار دقیقه بعد ژیرو می‌توانست هت‌تریکش در این دیدار را تکمیل کند، اما ضربه سر او را دروازه‌بان حریف به خوبی دفع کرد.
در دقایق پایانی نیمه اول باز هم این بازیکنان میلان بودند که فشار بیشتری روی دروازه حریف وارد کردند اما توپ دیگری از خط دروازه‌ها عبور نکرد و نیمه اول با برتری 3-1 میلان به پایان رسید. 

نیمه دوم را هم میلان بهتر آغاز کرد و در دقیقه 47، بار دیگر ژیرو صاحب موقعیت شد اما حضور به موقع گونتر، دروازه سمپدوریا را نجات داد.
برتری میلانی‌ها ادامه داشت و یکی دو موقعیت خوب این تیم از دست رفت تا اینکه در دقیقه 63، براهیم دیاز شب خوب خود را با گلزنی تکمیل کرد. روی یک حرکت خوب تیمی بود که دیاز با پاس عرضی تونالی با دروازه‌بان حریف تک به تک شد و با یک ضربه بغل پا کار را تمام کرد.
اما این هم پایان کار نبود و میلان در دقیقه 68 به گل پنجم رسید. روی سانتر رافائل لیائو به دهانه دروازه سمپدوریا بود که ژیرو صاحب موقعیت شد و علی‌رغم اینکه توسط بازیکن حریف کاملا تحت فشار بود، توانست به هر شکل ممکن، سومین گلش در این دیدار را به ثمر برساند.
در دقایق پایانی باز هم این بازیکنان میلان بودند که بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند و چند موقعیت گلزنی دیگر هم روی دروازه حریف ایجاد کردند اما نتوانستند به گل‌های بیشتر برسند و بازی با همان نتیجه 5-1 به پایان رسید.
میلان با این نتیجه 64 امتیازی شد و با یک بازی بیشتر و یک امتیاز کمتر از لاتزیو، در رتبه پنجم جدول جای گرفت. شاگردان پیولی در دو دیدار باقی‌مانده باید به مصاف یوونتوس و ورونا بروند.
24-news.ir/vdcfvcdyjw6d0ea.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما