تاریخ انتشاريکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۹
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: شبکه نمایش خانگی نقش صداوسیما را در منازل بازی می‌کند و باید از نظر قانونی نظارت متمرکزی روی آن صورت گیرد.
شبکه نمایش خانگی نیازمند نظارت بیشتر است/ افکار عمومی از برخی محتواها گلایه دارد
امیرحسین بانکی‌پور، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبر۲۴ در خصوص لزوم نظارت بر شبکه نمایش خانگی گفت: عظمت یک جامعه از مسیر ارتقای فرهنگی با توسل به ارزش‌های اخلاقی به دست می‌آید. در همین راستا می‌توان ایجاد شبکه نمایش خانگی در عرصه فرهنگی کشور را، مشروط بر اینکه در حوزه محتوا و تولید آثار مبتنی بر ارزش‌هایی باشد که جامعه به آن پایبند است، مفید بدانیم.

وی با تاکید بر اینکه محصول فرهنگی باید با سبک زندگی اسلامی-ایرانی گره بخورد، تصریح کرد: از این نظر باید در برخی از آثار شبکه نمایش خانگی در نظارت و سنجش محتوا دقت بیشتری صورت دهند. شبکه نمایش خانگی نقش صداوسیما را در منازل بازی می‌کند و باید از نظر قانونی نظارت متمرکزی روی آن صورت گیرد.

این نماینده ادامه داد: به همین دلیل شبکه نمایش خانگی همان جایگاهی را پیدا می‌کند که برای صدا و سیما در قانون تعیین شده است و قطعا باید نظارت لازم بر آن انجام شود و تمام آنهایی که در شبکه نمایش کار می‌کنند زیر نظر ساترا کار کنند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: متاسفانه با گلایه‌های بسیاری از سوی مردم در اعتراض به برخی از فیلم‌ها و سریال‌هایی که از این شبکه پخش می‌شود مواجه هستیم. به عنوان مثال می‌توان به سریال «رهایم کن»، که در حال پخش است و به شدت خلاف عفت عمومی عمل می‌کند، اشاره کرد. بنابراین قطعا باید بر این موضوع حساس باشیم.

این نماینده مجلس گفت: یکی از مصادیق جنگ نرمی که علیه ارزش‌های اخلاقی کشور ما وجود دارد از طریق همین شبکه نمایش خانگی است و آن‌طور که باید و شاید نظارتی روی آن صورت نمی‌گیرد.

وی در همین حال افزود: هر چقدر اقدامات رسانه‌ای و فرهنگی کامل‌تری که مورد نظر مردم است داشته باشیم، آن‌ها کمتر به سمت رسانه‌های خارجی سوق پیدا می‌کنند. باید در جنگ نرم بتوانیم برای مخاطب محتوای مناسب تولید کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطر نشان کرد: دستگاه‌های نظارتی طبق قانون و وظیفه‌ای که بر عهده‌شان است باید نظارت خود را بر تولیدات بیشتر کنند و نظارت بر تولیدات شبکه نمایش خانگی باید جدی‌تر شود.

بانکی‌پور تاکید کرد: توجه به اصول دینی، شرعی، اخلاقی و عرفی اصل اساسی است که باید در تولید تمامی کالاهای فرهنگی و هنری صورت گیرد. با نظارت دقیق‌تر و جدی‌تر باید شاهد این اتفاق باشیم.

انتهای پیام/
24-news.ir/vdccx4qse2bqi48.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما