تاریخ انتشاريکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۵
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اجرای پروژه خط راه‌آهن رشت-آستارا و تکمیل کریدور جنوب به شمال درآمدهای ترانزیتی ما را افزایش می‌دهد.
پروژه راه‌آهن رشت-آستارا درآمد ترانزیتی ما را افزایش می‌دهد
اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبر۲۴ با اشاره به اجرای پروژه راه‌آهن رشت-آستارا توسط روسیه گفت: خط راه‌آهن رشت-آستارا یکی از حلقه‌های کره‌ای در شمال ایران است که برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی افزود: وزارت راه و شهرسازی ۵ اردوی ترا در کمیسیون عمران مجلس مطرح کرده که یکی از آن‌ها تکمیل کریدور جنوب به شمال حد فاصله رشت-آستارا در حوزه ریلی بوده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه اجرای این پروژه و تکمیل کریدور جنوب به شمال درآمدهای ترانزیتی ما را افزایش می‌دهد، اظهار داشت: باید توسعه شبکه ریلی و جاده‌ای و استفاده از ظرفیت جغرافیای خود را برای توسعه تجارت ترانزیت کالا و مسافر در دستور کار قرار دهیم و توجه ویژه‌ای به آن داشته باشیم.

شاکری اظهار داشت: پروژه رشت-آستارا از نظر سیاسی و اقتصادی برای ما حائز اهمیت است. اینکه از کشور ما ترانزیت کالا و مسافر انجام شود، دستاوردهای اقتصادی و سیاسی زیادی برای ما به همراه دارد و ما باید توجه ویژه‌ای به این حوزه داشته باشیم.

انتهای پیام/
24-news.ir/vdchz6nzv23ni6d.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما